Recuperarea cardio-vasculara

25-10-2012
LLI
Nu este medic/terapeut
LLI
Vreau sa va impartasesc o veste pe care am aflat o de curand si care m a bucurat. In urma cu 3 ani mama mea a suferit o interventie pe cord la spitalul militar bucuresti. totul a decurs bine, ii multumesc bunului dumnezeu dar si chirurgului si tuturor celor de acolo. dupa 10 zile de la interventie a trebuit sa o iau acasa, lucru care m a bucurat dar m a si intristat. M aintristat pentru ca am un job la care plec dimineata la 7, 30 si ma intorc cel mai devreme la ora 20. In intervalul asta mama mea care nu putea sa desfaca singura dopul de la o sticla de apa, a trebuit sa stea singura in casa.eu ii lasam dimineata ceva de mancare in zona patului sau in bucatarie mai tarziu si permanent eram stresata la serviciu ca nu stiam ce face, cum ii este, daca are nevoie de ceva. asta a durat cam o luna.
din mai 2012 lucrez in Corbeanca Ilfov si am vazut ca s-a deschis o clinica de recuperare cardio vasculara.Nu am rezistat si am intrat, dupa ce am vazut clinica pe dinafara de 2 ori pe zi.este ceva cum eu imi doream un loc de cate ori ajungeam seara acasa in acea perioada.nu stiam ca exista clinici de recuperare dupa evenimente cardiace. dar da si daca aveti nevoie merita sa stiti. daca va pot ajuta cu ceva.o fac cu placere
4 comentarii
0
25-10-2012, ora 19:20
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Multumim pt. informare.
ma gandesc ca multi poate vor SI folosi informatia!
Doamne ajuta!.
intrebare:
-CAT costa?
-CE perioada va sta mama acolo?.sau e definitiv?
- de CATE ori o aduceti acasa?
multu. pt raspuns.
0
15-11-2012, ora 09:10
LLI
Nu este medic/terapeut
LLI
buna dimineata,
imi cer scuze ca raspund asa de tarziu, dar.nu stiu cat ar costa un sejur de recuperare, dar pot sa aflu, am vazut ca au un bener la intrare in corbeanca din DN1.si parca au si nr de telefon, revin cu informatii, mai repede decat am facut o acum. am auzit de la o colega de serviciu ca o doamna din Snagov parca zicea a venit dupa o operatie pe cord si a plecat acasa dupa 10zile sau 14 pe picioare era f multumita de tratamentul de acolo,
revin cu un nr de telefon si sau o adresa email.
sanatate la toti
0
20-11-2012, ora 11:25
LLI
Nu este medic/terapeut
LLI
buna dimineata, am revenit cu raspunsul adresa de email office@cardiorec.com si telefon 0768197029, daca va pot fi de folos si bcu alte date, astept un semn, dar cel mai bine la contactele date.multa sanatate la toti
0
12-12-2012, ora 22:36
LLI
Nu este medic/terapeut
LLI
Am vazut luni seara emisiune a pe care o gasiti la adresa de mai jos:
http://antena2.ro/video/traieste-sanatos-recuperare-cardiovasculara-1-2
am ajuns nu de la inceput asa caa am cautat o si am gasit o aici.mi s a parut interesant, o impartasesc si cu voi, poate ca va este util.
multa sanatate la toti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Principalele boli cardiovasculare
  •