RECOMAND ASTA TUTUROR- nutritie, sanatate generala, etc

15-09-2010
diana_magu
Nu este medic/terapeut
diana_magu
Nu stiu cati dintre voi ati auzit de ozonoterapie, hidrocolonoterapie sau vitaminoterapie. Sunt niste tratamente despre care inainte puteam doar citi pe siteuri de specialitate ale clinicilor din strainatate. Ma consfruntam cu un nivel de stres ridicat, constipatie si balonari si...pot spune ca aveam in general o stare proasta, lipsa de tonus si pot spune ca pur si simplu nu aveam energia necesara sa trec cu brio de fiecare zi. La clinica puremedicine -* pot spune ca am fost placut surprinsa de eficacitatea celor de acolo si de competenta doctorului care s-a ocupat de mine. Din cate am inteles, aceste tratamente ajuta la tratarea a multe boli si sunt foarte bine si pentru a preveni diferite afectiuni. Cred ca cel mai bine puteti intra pe site sa cititi despre ce este vorba. Recoman cu cea mai mare incredere aceasta clinica celor dispusi sa treaca de banalul conventional. Sper sa ajute pe cineva acest mesaj. O zi placuta tuturor


(*modificat de administrator)
1 comentarii
0
16-09-2010, ora 18:31
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimată d-ră/d-nă Magu D., mulţumim pentru informaţii. Cu siguranţă se vor dovedi utile pentru cel puţin câteva persoane interesate.
Trecerea de "banalul convenţional" şi intrarea în neconvenţionalul pus la dispoziţie de ozonoterapie, hidrocolonoterapie şi vitaminoterapie, se va dovedi a fi un mod inedito-natural de restabilire parţială a unor funcţionalităţi denaturate într-un grad mai mic sau mai mare - funcţionalităţi ale sistemului respirator, sistemului nervos, sistemului digestiv etc. - în cele mai nefavorabile cazuri, sau se va dovedi a fi un mobil către vindecarea unor condiţii medicale ale căror cauzalităţi vor putea fi suprimate de una dintre cele 3 terapii menţionate de către dvs., în cele mai favorabile cazuri.


Toate cele bune şi Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.