RANA PE COL MENSTRUATIE NEREGULATA

03-06-2013
emma luca
Nu este medic/terapeut
emma luca
Buna ziua,

Am o rana pe colul uterin de mai multi ani, pe care am tot incercat sa o tratez de-a lungul timpului.
La ultimul consult ginecologic, dna doctor mi-a zis ca arata foarte rau, aproape sangeranda.
Mi-a dat tratament asntibiotice, anticonceptionale (la ecografie aveam si niste chisturi) si ovule.
Am inceput ovulele si antibioticele, dupa trei luate am intrerupt intrucat aveam o sangereare si am presupus ca a inceput ciclul menstrual.
Problema este ca de la data de 16 mai mie nu mi s-a terminat ciclul sau sangerarea, pentru ca nu stiu ce sa mai cred, intrucat eu mereu am avut foarte abundent ciclul, iar acum e ca un fel de sangerare moderata spre mica.
Oare aceasta sangerare poate fi de la rana? atat de mult timp?? sau e o dereglare a ciclului menstrua;l??
Merg miercuri la ginecolog dar poate ma puteti ajuta cu un raspuns, sunt foarte stresata din aceasta cauza.
Va multumesc!!!
1 comentarii
0
03-06-2013, ora 19:41
tintaluminita2005@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
tintaluminita2005@yahoo.com
buna ziua va rog frumos sa-mi interpretati la testul papanicolau rezultatul frotiu clasic celule endocervicale prezente anomalii ale celulelor epiteliale ASC-H la indicatii biopsie sau colposcopie aspectul colului cu leziuni vizibile originea esantionului cervicala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.