Putin ajutor.. URGENT!! durere masea

24-05-2009
bebe.cristian
Nu este medic/terapeut
bebe.cristian
Joi seara am avut o durere ingrozitoare a unei masele care avea o mica spartura.. vineri am fost la dentist.. mi sa facut anestezie mi-a curatat maseaua si mi-a spus ca poate fi salvata. intai mi-a spus ca va extrage nervul si cu 2 ace a lucrat acolo in maseaua mea... in timp ce umbl aprin ea nu simteam nimic da cand apasa mai adanc durea si cand scotea acul pe el era ceva gen sange inchegat...in final mi-a astupat maseaua cu ceva alb ( uitandu-ma in oglinda am impresia k este guma) si sa revin miercuri pentru a o plmba.. doar k acum ma doare... vineri dupa interventie nu am simtit nimic.. ieri a aparut o senzatie ca si cum as fi mancat (alune, carne) si mi-ar fi ramas acolo... azi durerea s-a accentuat... pana miercuri mai sunt 2 zile si in acest ritm cred ca marti ma va durea ingrozitor acea masea... ce sa fac???
( imi vine sa umblu eu la ea si sa scot ceea ce mi-a pus dentistul acolo )
1 comentarii
0
26-05-2009, ora 02:40
Dr. Ghise
Identitate neconfirmată
Dr. Ghise
incercati combinatia intre ketonal forte si algocalmin fiole;daca durerea nu cedeaza incercati sa va dati jos pansamentul; daca nu reusiti, mergeti la stomatolog...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul