Puterea plantelor exista sau doar mit?!?

03-11-2012
ChristinaNM
Nu este medic/terapeut
ChristinaNM
buna,
Sunt noua pe forum si vreau sa va spun ca impartasesc aceasi 'suferinta', aceea de a avea nu bebe :)...din pacate el nu vrea sa vina si deja simt ca disper...din iulie tot inercam si nimic.
Sa va spun pe scurt "istoria". Eu am si un ciclu neregulat iar in unele luni chiar lipseste. Am fost la medic mi-a facut o ecotransvaginala unde a zis ca sunt in regula, doar ca am avut o raceala mai "urata"(aprox o luna facut o cistita super nasoala) si din cauza aceea a lipsit si e neregulat. Am luat niste pastile la recomadarea lui, dupa care mi-a venit CM, asa cum a spus el, doar ca dupa o luna CM meu a venit iar de "capul lui".

De o luna si jumatate am inceput sa iau acid folic, beau ceai de coada soricelului de aprox. o luna amestecat cu frunze de zmeura, iar de o sapt si 3 zile iau si branca ursuluui, pastile. Toate acestea pt a mi se regla CM si de a ramane insarcinata.
Va spun ca de cand iau acest "tratament" ma simt mai bine iar acum luna asta astept sa vad o minune, adica CM iar dupa el poate Doamne Doamne imi da si mie vreo "minune".

Multa sanatate si sa ne ajute Dumnezeu sa ne vedem visul implinit!

voi ce ziceti fetelor, fac bine ceea ce fac cu "tratamentul" acesta?
4 comentarii
0
03-11-2012, ora 14:03
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Dupa doar 4 luni ai inceput deja sa disperi?Gandeste-te ca sunt femei care incearca ani de zile sa ramana insarcinate.Cred ca pentru a ramane insarcinata sunt bune atat metodele naturiste, cat si cele medicamentoase, dar mai ales conteaza ce vrea Dumnezeu.Eu am incercat sa raman insarcinata 5 ani de zile.Medicul mi-a spus ca nu prea sunt sanse sa raman insarcinata pe cale naturala, analizele sotului nu erau grozave si ar fi trebuit sa mi se faca o gramada de investigatii.In ziua in care eram programata la clinica pentru a vedea daca nu am trompele infundate, am sunat medicul si i-am spus ca sunt insarcinata.Chiar si medicul a considerat asta o minune.Nu ai de ce sa te panichezi, mai lasa timpul sa treaca.Daca totusi nu ramai insarcinata trebuie sa iei in calcul si urmatoarele lucruri:
- perioada in care aveti raporturi sexuale(perioada fertila/ovulatie)
- afectiuni ginecologice netratate,
- trompe infundate
- probleme ale sotului etc.,
0
03-11-2012, ora 17:17
ChristinaNM
Nu este medic/terapeut
ChristinaNM
hi Bestyuta79...stiu ca unele femeii incearca de ani de zile, dar imi doresc asa de mult un copilas incat 4 luni mi se par o viata intreaga...prea mult imi doresc si ma gandesc la momentul respectiv...am zis ca mai astept pana la sfarsitul daca nu se prinde nimic, sun la cabinet pt o programare...

Ma bucur ca ai reusit sa ramai insarcinata :) Ai luat ceva tratamente naturiste sau doar medicamentoase?

Doamne ajuta si fa un miracol pt fiecare in parte!
0
04-11-2012, ora 16:37
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
N-am urmat nici tratamente naturiste, nici medicamentoase.
0
30-01-2014, ora 18:34
Carmenik25
Nu este medic/terapeut
Carmenik25
buna ChristinaNM, ai reusit sa ramai intre timp??si eu am luat cateva zile branca(tinctura)dar ma simteam tare rau de la ea si nu am mai luat-o.ce stii, trebuie insistat??cu toate ca ma simt rau?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul