Punct pe fund. ajutor!

10-03-2012
LAD
Nu este medic/terapeut
LAD
Acum 2 ani mi-a aparut pe fund, sub piele ca o biluta (in partea dreapta aproape de mijlocul partii). Era de marimea unei unghii si nu durea, seamana cu un cos. Am incercat s-o storc, dar nimic. Se afla cam pe la 1 cm sub piele. Uitasem de ea. Dupa cei doi ani, acum cateva zile a aparut un punct mic, banal ca si cum ar fi o intepatura la vreo 2-3 cm sub celalalt care se afla sub piele. Este un punct rosu pe care daca-l ating imi amorteste piciorul de durere. Acum ma dor ambele puncte, deci e posibil sa fie o legatura intre ele. Am incercat sa storc iar, dar nimic. Punctul de eruptie e la vreo 2-3 cm de cel ce a aparut prima oara. Cel care este sub piele, este tare, asemenator unei pietre. Ce ar trebui sa fac? (mentionez ca am facut cativa ani Moldamin 120000 Ui. Am avut o cunostinta care a facut o infectie groaznica de la penicilina de a trebuit sa se opereze, s-o taie pentru a scoate infectia.Sper sa nu fie ceva de genul, avand la cunostinta faptul ca Moldaminul e cea mai 'tare' Penicilina. Pe partea dreapta, nu prea suportam sa mi se faca injectie de durere.Au trecut cam 5-6 ani de cand am terminat cu Moldaminul.Ar fi trebuit sa mai fac 2 ani, dar m-am considerat vindecat si am renuntat.)
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.