Punct negru si puncte luminoase

03-01-2012
Corina80
Nu este medic/terapeut
Corina80
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri...Tin sa precizez ca problemele cu ochii mi-au aparut probabil pt ca stau mult timp la calculator din cauza ca lucrez in domeniul graficii...Din vara am observat ca daca privesc ceva alb sau deschis vad un mic punct negru miscator dar nu tot timpul, apoi am inceput sa observ ca vad niste puncte mici luminoase dar foarte slabe tot la lumina puternica...iar mai nou am observat ca vedeam o albeata daca nu clipeam si ma uitam in oglinda era o pojghita transparenta, am luat Visine picaturi si de pojghita am scapat dar nu in totalitate. Puteti va rog sa imi dati niste recomandari, ce ar trebui sa fac...sper ca nu este grav, nu am avut niciodata probleme cu ochii doar de cand am inceput sa lucrez intens la calculator.
2 comentarii
0
14-11-2013, ora 20:29
Corina80
Nu este medic/terapeut
Corina80
Revin sa va spun cum mi-am trat problemele la ochii, am fost de 2-3 ori la oftamolog care m-a tratat cu antibiotic local, picaturi in ochii dar nu au dat raspuns bun, nu m-au vindecat. Doctorul mi-a spuns ca atunci nu imi ramane decat sa tratez ochii cu ceaiuri si ser fiziologic, am incercat mai multe ceaiuri cel mai bun a fost cel de nuc care chiar m-a vindecat dar temporar in rest pot sa zic ca mi-a ameliorat f mult problema. Inca am un usor disconfort gen nisip in ochii uneori, mai ales acum dupa ce am facut tratament pt o raceala puternica timp de 18 zile cu antibiotic, am luat probiotic dar cred ca m-am ales cu canidida.
Nu am parerea unui medic dar cred ca candida a fost problema care mi-a provocat disconfortul la ochii, deci aveti grija candida apare cand sistemul imunitar e scazut, dupa tratament cu antibiotice, daca locuiesti intr-o locuinta cu mucegai etc.
Daca nu raspunde la tratament in termen de o saptama doua, atunci problema poate fii ori de natura alergica ori altceva din interiorul corpului. Sper sa ajute postarea mea si pe alte persoane, multa sanatate!
0
14-11-2013, ora 20:31
Corina80
Nu este medic/terapeut
Corina80
Si inca ceva pt ochii e f bun betacaroten si luteina, se gaseste la plafar si farmacii, pe mine m-au ajutat mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.