Puls rar

27-03-2016
Ionut mitran
Nu este medic/terapeut
Ionut mitran
Buna seara am 22 de ani nu beau cafea si nu beau alcool si de 3 zile mam lasat si de fumat din care a rezultat o tensiune mica si un puls de 53 in repaus si ziua nu imi creste mai mare de 65 pe zii simt pur si simplu ca nu mai am inima ma doare in spate cate o data mai ales cand ma culc sunt obosit si nust...analizele la inima leam fscut acum 2 luni cand fumam si miau iesit bine si electrocardiograma si ecocordu.Sunt anxios si iau nervocalmin relaxare dar acum mia zis doctoru de familie sa nu il mai iau ca si ala imi scade bataile si nustuiu ce sa mai fac si la tiroida miam facut analize si au iesit bine pur si simplu dupa ce mam ladat brusc de fumat aubaparut si braticardia asta.rog doctori in domeniu cu un sfat.
4 comentarii
0
18-04-2016, ora 22:43
lexxxy
Nu este medic/terapeut
lexxxy
nu am mai vb cu tine de ceva vreme pe facebook :D ia si te calmeaza e normal sa ai pulsul acesta.eram dependent de tensiometru acum am vreo 2 saptamani de cand nu mai imi iau tensiunea pentru ca sigur nu imi da bine... :))) mergi la un psihiatru sa iti prescrie un tratament adecvat pentru tine :D eu am inceput cu serlift si bramozapam apoi mia scos bramozepam si am ramas doar cu serlift pe care l-am luat vreo luna continuu acum am zile cand iau si zile cand nu si ma simt foarte bine :D aii 22 de ani ce dumnezeu fii puternic :D fa ceva sa iti distragi atentia ;)) fa treaba prin curte sau casa :D
0
16-12-2017, ora 07:47
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
65 bătăi/minut la efort? O să trăiești 100 de ani. Inima ta e solidă și sănătoasă. Eu am 100 bătăi/minut când dorm. Fumatul doar strică inima. Bine că ai renunțat la fumat.
0
27-01-2018, ora 21:22
Alina da
Nu este medic/terapeut
Alina da
Bună seara. Am 31 de ani. Ieri dimineață am avut o stare de leșin... Am reușit să mă așez în pat, așa am reușit să nu cad din picioare. Tot timpul am avut tensiunea 90/85 și bătăile inimii 85-90. Acum valorile sunt 120/ 80, pulsul 110. Simt și o durere ușoară în piept, ca o gheară care îmi ține inima. Mă ajutați cu O parere, până ajung la doctor pentru investigații? Precizez că nu am probleme cu inima. In așteptarea unui răspuns, va mulțumesc anticipat.
0
21-03-2021, ora 18:16
1234abcd
Nu este medic/terapeut
1234abcd
buna ziua. și eu am un puls mic 55-61bpm. este normal?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cât e bine să fie frecvența cardiacă?
  • Gravitate COVID - la ce saturație în oxigen mergem la spital?
  •