Puls marit

12-01-2013
mariusstanciu94
Nu este medic/terapeut
mariusstanciu94
Buna ziua!
Am si eu o intrebare...Am 18 ani si am pulsul intre 80-90 btp.Credeti ca am vreo problema? Multumesc!
2 comentarii
0
13-01-2013, ora 08:22
DIANA TIM
Nu este medic/terapeut
DIANA TIM
Valorile normale pentru adulti sunt de 60-100 de bătăi pe minut. Deci, esti in grafic :)
0
11-02-2013, ora 11:19
Stefania213
Nu este medic/terapeut
Stefania213
Buna ziua! Am 31 de ani, si in urma cu aproximativ 3 saptamani, mi s-a pus piciorul in ghips (fractura glezna, fara a pune piciorul in pamant), iar pe parcursul acestei perioade, mi s-a prescris Aspenter si Detralex. Problema mea este ca in fiecare dimineata de o saptamana incoace, cand ma ridic din pat, chiar daca nu depun aproape niciun efort, pulsul inimiii imi este in jurul valorii de 100 (103, 96), oricat as sta in pozitia ridicat sau sezand, ceea ce imi da o senzatie de disconfort si implicit ingrijorare. In momentul in care, ma intind la loc, imediat pulsul mi se regleaza. Imi puteti spune va rog, daca am motive reale de ingrijoare, sau este normal, de la medicamentte, sau fractura? Mentionez ca nu sunt adepta medicamentelor, si ma ingrijoreaza luarea in continuare a celor prescrise. Va multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici