Ptr domnul doctor Flueraru

27-11-2012
andra d
Nu este medic/terapeut
andra d
am 27 ani si in februarie am avut pojar si mi s-a facut ca un nodul sub ureche, dupa cateva randuri de antibiotice mi-a trecut, apoi dupa ceva timp mi-a revenit iar senzatia ca am ceva in partea dreapta a gatului ca o jena, ma doare si sub limba, mi se usuca gatul, in prezent medicul de familie mi-a dat ciprinol dar orice as lua parca senzatia nu se modifica si se accentueaza la frig, la exudat faringian mi-a iesit stafilococcus aureus.Am si si arsuri la stomac care imi vin in gat si imi dau senzatia de voma.Ce credeti ca ar putea fii?
2 comentarii
0
27-11-2012, ora 19:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
multe
1 probleme la glanda salivara pe acea parte( e nevoie de consult la maxilo-facial)
2 reflux gastric care a afectat faringele ( nu e nevoie de antibiotic, e nevoei de consult la gastrologie si sa cititi ce am scris aici despre reflux, regim si tratement local)
0
29-11-2012, ora 10:38
chelban
Nu este medic/terapeut
chelban
sa traiti domnul doctor.acum 2 saptamani m-am operat de colesteatom operatia a decurs super bine.as vrea sa va intreb eu sunt fumator nu unul inrait dar fumez 2-3-4 tigari pe zi.e vreo problema domnule doctor daca fumez dupa opratie.dauneaza fumul care sunt cauzele.VA MULTUMESC ANTICIPAT.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.