un rest amigdalian ramas in urma unei op. de indepartare a amigadalelor

14-12-2012
valentina9
Nu este medic/terapeut
valentina9
Buna ziua. Pentru un rest amigdalian ramas in urma unei op. de indepartare a amigadalelor, mi-ati spus ca ar fi o metoda de interventie pt acesta, si anume Radiofrecventa prin cryptolysis, am sunat la cateva clinici orl dar nu folosesc un astfel de aparat.Doar la un cabinet mi-au spus ca pot face o interventie, dar ca ei folosesc Laserul cu Dioxid de carbon. Ce parere aveti de acest procedeu, este bine sa merg??? Cu toate ca sunt din bucuresti, nu stiu, unde se fac traamente cu radiofrecventa. si care ar fi diferenta dintre cele doua metode de tratament??? Acum cu venirea frigului a inceput sa mi se inflameze iar zona amigdaliana si incep iar durerile care nu cedeaza la tratament . Va rog mult sa-mi dati un sfat ! Va multumesc mult !
3 comentarii
0
14-12-2012, ora 16:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
clinica NOVA la dr. Ioana Voda
se lucreaza cu radiofrecventa
0
25-12-2012, ora 12:05
iorguu
Nu este medic/terapeut
iorguu
buna ziua dl doctor si la multi multi ani am o problema seara cand ma intind in pat aud un vuet sacadat in urechea dreapta iar cand ma ridic in picioare dispare acel vuet sau cand respir mai fortat pe nas la fel dispare acel nu stiu ce poate fi va rog sami dati o sugestie ce poate fi va urez sanatate si un cracin fericit cu respect
0
25-12-2012, ora 14:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt necesare investigatii. orl. neurologie..
pot fi probleme de circulatie. de coloana cervicala. tensiune s.a
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.