Psoriazis, stomatita aftoasa si reumatism

23-04-2015
diana1983
Nu este medic/terapeut
diana1983
Buna ziua,
Sunt o mama de 32 de ani si am psoriazis de 18 ani. Acesta a aparut pe fond emotional, intr-o perioada dificila in familie. Dupa vreo 2 ani a trecut de la sine, in cea mai mare parte, canalul auditiv stang fiind singurul loc in care am mai avut (fara sa ma deranjeze in mod deosebit). Acum 5 ani a inceput sa se extinda mai mult decat in prima faza, acoperind acum suprafete maricele. Problemele de sanatate s-au accentuat prin dureri de genunchi, in special cand ploua, primavara si toamna ma dor rinichii/spatele in zona lombara si imi apar frecvent afte. La inceputul acestui an mi-a aparut o afta de aproximativ 1 cm diametru care efectiv m-a pus la pat o saptamana si care inca nu s-a vindecat complet. Am aproape in permanenta o stare de oboseala, concentrare scazuta si de multe ori simt ca imi amorteste corpul.
Am fost la endocrinolog, reumatolog si mi-au spus ca sunt ok. Medicul dermatolog mi-a recomandat un tratament pe baza de cortizon, dar dupa cum ma asteptam problemele au reaparut la scurt timp dupa incetarea tratamentului. In ultimii 2 ani am facut in fiecare primavara ecografie generala si mi s-a spus ca nu am nimic...
As vrea sa merg la un singur doctor care sa evalueze intregul meu istoric medical, dar din pacate medicul meu de familie nu este o obtiune.
Va sunt de pe acum recunoscatoare pentru recomandarile dumneavoastra!
1 comentarii
0
24-04-2015, ora 11:25
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Aceste probleme multiple de sanatate nu se pot rezolva la medic decat temporar cu simptomatice ! Schimbati-va stilul de viata adica deveniti vegetariana sau vegana, luati suplimente de vitamine, minerale si extracte din plante pt fiecare problema in parte si va veti vindeca !

Pe afta puneti tinctura de iod si va trece rapid !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.