Pseudomonas Aeruginoasa (bacilul pioceanic)

07-07-2010
ceausu
Nu este medic/terapeut
ceausu
Buna ziua!Am un baietel de 1 an si 8 luni, raceste foarte des cu rosu in gat si temperatura, a luat foarte multe antibiotice dar se pare ca nu mai au nici un efect asupra lui doar injectii si nici cu astea nu prea ne trece.
In urma unei analize exudat faringian, ia iesit acest( bacil pioceanic)Pseudomonas Aeruginoasa ).As dori sa stiu cum a aparut acest microb ?si ce ma sfatuiti sa fac mai departe, treubie sa urmeze vre'un tratament ? si la ce medic sa mergem.Pe analize scrie asa:SENSIBIL la CIPROFLOXACIN, INTERMEDIAR -ERITROMICINA, REZISTENT - AMPICILINA, PENICILINA, VANCOMICINA, BACITRACINA, CLORAMFENICOL, ACID NALIDIXIC.
Va multumesc !
7 comentarii
0
07-07-2010, ora 15:39
andreil
Nu este medic/terapeut
andreil
Buna ziua, mergeti va rog la un doctor homeopat pentru a rezolva problema in mod eficient. Daca imi spuneti din ce oras sunteti va pot recomanda un doctor.
0
07-07-2010, ora 18:10
ceausu
Nu este medic/terapeut
ceausu
Multumesc...! am uitat sa mentionez ca am incercat si cu tratament hemeopat , dar nu a fost eficient...am ajuns la urgenta cu insuficienta respiratorie. ..La ce medic sa mai mergem?Suntem din C-ta.
0
07-07-2010, ora 18:41
andreil
Nu este medic/terapeut
andreil
La ce medic homeopat ati fost in Constanta ?
0
07-07-2010, ora 18:57
ceausu
Nu este medic/terapeut
ceausu
Nu ii mai retin numele doamnei dr, .dar clinica era pe la trocadero, HEMEOMED parca...
0
07-07-2010, ora 20:12
andreil
Nu este medic/terapeut
andreil
V-as recomanda sa mergeti la
Dr. Ilie Mariana
Str. TUDOR VLADIMIRESCU NR. 6
POLICLINICA PSIHOSAN, Constanta, Constanta
Telefon: 0723649414

V-am lasat si un mesaj privat.
0
07-07-2010, ora 20:49
ceausu
Nu este medic/terapeut
ceausu
Va multumesc din suflet !maine dimineata vrem sa repetam exudatul, dupa care cu siguranta o vom contacta
pe doamna Dr.
0
06-09-2010, ora 18:27
farcas stefan
Nu este medic/terapeut
farcas stefan
Buna mama mea sufera de osteoporoza si a facut acuma vreo 7 luni un ulcer varicos am dus-o la un cabinet medical si la vreo saptamana a inceput sa fie tot mai rau
Dupa aceea am fost cu ea la o clinica privata unde a fost diacnosticata cu microbul pioceanic, a facut un tratament si nu a dat rezultate dupa aceea a facut niste perfuzii care au mai linistit-o vreo 4 saptamani dar de 2 saptamani incoace se face tot mai rau si rana devine tot mai mare si are niste dureri insuportabile
Daca cineva poate sa ma ajute cu vreun sfat va raman recunoscator
Si mai nou doctorita a zis sa mai faca niste perfuzii cu INITENEM un antibiotic foarte puternic care nu il gasesc niciunde sa il cumpar eu sunt din brasov
va rog din suflet daca se poate sa ma indrumati ce pot face -*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Copil cu stare generală relativ bună - când tratezi febra?
  • Medicamentele antipiretice sunt administrate frecvent în mod eronat de către părinți
  •