Prurit

24-04-2011
Catalina_55
Nu este medic/terapeut
Catalina_55
Buna seara.
Afectiunea pentru care va cer un sfat nu este a mea, este a soacrei mele. Are 83 de ani, a avut acum 1 saptamana operatie de colecistectomie. Starea nu este foarte buna. A fost externata dar se simte rau. Am citit pe forum ca exista si sindrom post operator. Pe langa acesta, greata, varsaturi, are niste mancarimi la picioare, au aparut niste bubite ca la urticarie, de asemenea are senzatia de frig permanent, chiar daca afara este cald. Am incercat sa ii dam Claritine, are efect vreo 4 ore, dupa care dispare. Mentionez de asemenea ca acum aprox. 1 an a avut un accident vascular, cu o pareza pe partea stanga, dupa care s-a refacut destul de bine. Cel mai rau o deranjeaza insa mancarimile de la picioare, incat nu poate nici sa doarma, se uda cu apa rece permanent, si de asemenea simt ca ii ard talpile. Senzatia de arsura la talpi o are de ani de zile si de asemenea somnul insuficient. Doarme foarte putin noaptea, cu intreruperi. Foarte rar doarme cateva ore la rand si cu ajutorul somniferelor. Astept un raspuns de la dvs, sau daca mai doriti sa stiti ceva sa ma intrebati. Dar in primul rand ce poate face pentru a-i trece acele mancarimi groaznice. Este nevoie sa mearga la dermatolog, puteti sa imi recomandati ceva pentru moment?

Va multumesc anticipat.

Catalina Vlad
1 comentarii
0
30-01-2013, ora 19:06
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
cred ca deja i-a trecut, a fost de la anetezie,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.