Proteza scheletata - infectie gingie si sub lucrare

26-12-2011
arania
Nu este medic/terapeut
arania
Buna ziua,
La o proteza scheletata am inflamatie majora la gingia de sus(sub partea de plastic)
ma doare f.tare, imi zvicneste acolo. Vorbesc neclar, imi musc gingiile -cea de sus si cea de jos,
mi-e ranita limba, simt toate asperitatile pe care nu le-a finisat tehniciana.
Am sesizat medicului toate astea, a mai luat din partea de plastic care vine pe gingie si din asa-zisii dinti
din plastic, dar nu e in regula deloc nici acum. Medicul si tehniciana sunt f.f. iritati de faptul ca m-am plins
(doar odata-am indraznit sa o fac); nu am primit chitanta si nici garantie pe lucrare(am coroana pe dintii mei).

Ce pot sa fac, sa nu mai platesc si sa rezolv problema?
Garantie pe ce se da? pe lucrare, pe material?

As fi recunoscatoare pt. un sfat/ solutie. Nu sunt sanse sa rezolv situatia amiabil.
Va multumesc!
3 comentarii
0
26-12-2011, ora 20:05
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Cere chitanta PENTRU BANII CE I-AI PLATIT
si
cere sa-ti scrie pe chitanta CE REPREZINTA SUMA ce ai platit-o.
si..
bineinteles garantia...

Ce NU ne-ai scris..de CAND ai pusa proteza...
poate fi de proba...sau de cateva zile si atunci..se mai intampla sa te jeneze...un pic.
Craciun fericit!
0
26-12-2011, ora 20:24
arania
Nu este medic/terapeut
arania
Va multumesc pt. raspuns! proteza o am de aprox.50 zile! ar fi normal sa mafi obisnuit cu ea. Da, am facut-o in sensul
in care am semnalat ce simt acum.Intrebarea era ce sa fac inn cazul in care refuza sa-mi dea chitanta; nu mi-a dat-o ca sa nu plateasca la stat, e clar. Garantia nu mi-a dat-o ca sa nu mai aiba de lucru pt. cei 2100 lei, si ca sa ma oblige sa platesc orice alta "nenorocire" cauzata de "profesionalismul " acelui care nu ar merita numele de OM, nu mai spun MEDIC. Poate sa spuna ca nu a facut el acea lucrare, doar nu am martori, cind i-am dat banii nu a fost nimeni sa asiste. Si sunt de o versatilitate rasisima, si acest asa zis doctor si tehniciana, altminteri nu ar mai lucra impreuna.

Nu am facut proba "de obisnuinta". Chiar nu exista rezolvare legala a acestor sarlatanii cu multe zerouri?
0
26-12-2011, ora 22:37
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
lasand gluma la o parte,
ce AS face?
...i-as inregistra CAND, as merge sa redeschid discutia "..si vb..frumos.."..
si
mai adu si pe cineva MARTOR.( cineva din familie, ca sa inregistreze...)
P.S.
DOAR ca, trebuie sa vb TU f. frumos, calm...fara sa- ameninti-deocamdata.
Succes!...NU ai alta varianta, dovada...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noi proteze dentare 3D îmbibate cu medicamente pentru a combate infecțiile
  • Utilizarea protezelor dentare poate proteja împotriva declinului cognitiv
  • Cum influențează proteza dentară alimentația unei persoane?
  •