Proteza falsa sau masca dentara | Forumul Medical ROmedic

Proteza falsa sau masca dentara

05-05-2010
Tantza
Nu este medic/terapeut
Tantza
Sunt somera, am dintii tandari, aspect de masca de Halloween.Am nevoie de o masca dentara sa-mi ascunda dezastrul din gura si sa pot obtine un job.Fara job nu am bani de tratament stomatologic.Doresc sfaturi si informatii despre subiect, mai ales despre preturi.
3 comentarii
0
07-05-2010, ora 22:38
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
sfaturi si mai ales informatii despre preturi nu puteti obtine decat in urma unui consult la un dentist. acesta va decide care dinti mai pot fi salvati si care extrasi. in functie de dintii ramasi, dupa ce acestia se trateaza pe canale se poate face fie o lucrare fixa fie mobila. mergeti deci la medic...
0
30-05-2011, ora 14:37
Nu este medic/terapeut
buna ziua!
As dori cateva informatii legate de situatia mea, si anume: am incisivii superiori imbracati, mai putin cel din lateral dreapta, care lipseste in urma unei extractii. Lucrarea este veche de 4 ani si realizata din acril. Intrebarea mea este daca se poate realiza o coroana provizorie si daca acest lucru se poate face la orice cabinet stomatologic din tara. (locuiesc in Valcea).
0
06-08-2011, ora 14:55
cosminnel
Nu este medic/terapeut
cosminnel
buna ziua mar interesa cam cat costa o proteza dentara pentru tatal meu.si cam cat tine, multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noi proteze dentare 3D îmbibate cu medicamente pentru a combate infecÈ›iile
  • Utilizarea protezelor dentare poate proteja împotriva declinului cognitiv
  • Cum influenÈ›ează proteza dentară alimentaÈ›ia unei persoane?
  •