Proteine naturale

12-01-2009
johncelbun
Nu este medic/terapeut
johncelbun
buna ziua.. am 16 ani... sex masculin, inalt si cam slavutz. de 2 luni m-am apucat de culturism... si am auzit peste tot de proteine...am gasit pe un site de comenzi proteine naturale.. adik nu sintetice... care zic ei k ar fi mai sanatoase si nu dauneaza organismului. si sunt destul de hotarat sa ma apuc sa iau proteinele astea.. insa am niste nelamuriri la care nu am gasit raspunsul pe nicaieri...
astea sunt cele 2 produse care as vrea sa le comand :

N-Large 2
Efecte:
- comparativ cu majoritatea preparatelor de pe piata, asigura calorii si proteine in cea mai mare cantitate si de cea mai buna calitate;
- produs aproape lipsit de lactoza.
- destinat obtinerii unei mase musculare voluminoase si puternice alaturi de Creatine Monohydrate;

si

Creatine Monohydrate
Efecte:
- intervine in contractiile izometrice ale diferitelor grupe musculare;
- previne oboseala musculara si crampele musculare dupa antrenamente extenuante;
- recomandat persoanelor care doresc sa obina cat mai repede o musculatura puternica si voluminoasa (aceasta se obtine in mod ideal in combinatie cu un supliment de proteine si aminoacizi - fiind recomandat unul dintre produsele N-Large 2 sau );
- util si persoanelor varstnice pentru mentinerea troficitatii musculare.

si intrebarile mele ar fi...
exista vreun risc in a le loa ? adik dak provoaca cancer, disfunctzii la ficat, rinichi, sau altcva ?
exista o anumita perioada in care trebuie sa le iei... adik sa iei doar o luna-doua si dupa sa faci pauza... sau potzi sa iei cate vrei ?
pt informatzii mai detaliate p cine ar trebui sa intreb ?

multzumesc anticipat
5 comentarii
0
13-10-2009, ora 00:47
ronny
Nu este medic/terapeut
ronny
sall am 14 ani 1.60 56 kg si vreau sa iau proteine care nu dauneaza organismului.vreo sugestie-*


(*modificat de admin)
0
17-10-2009, ora 18:43
shortway
Nu este medic/terapeut
shortway
ronny, la varsta si inaltimea ta ar trebui sa mai astepti, anumite exercitii de la sala stagneaza cresterea si nu stiu daca ti-ar placea sa ramai la 1.60, eu am 1.87 si 17 ani si inca vad pe strada fete foarte putin mai mici decat mine, si pentru mine e jenant sa vad o fata mai inalta ca mine, iar folosirea proteinelor la 14 ani este o prostie totalala, nu au aceleasi efect ca la o persoana de 16-17-18 ani. Dar tu alegi:)
0
06-11-2009, ora 01:13
Stefy.yo93
Nu este medic/terapeut
Stefy.yo93
Johncelbun iti pot recamanda un blog pe care poti intra pentru mai multe informati despre proteina si ceatina. --------* Poti intra si te informezi. Si eu am tot 16 ani ieri am inplinit si mama gandit sa incerc si io sa iau ceva anabolizante da sa fie naturale. Am facut si io culturism si mama lasat ca am plecat din tara acu 5 luni si acuma fac acasa asa pentru mine, fac cam 2 ore pe zi. daca vrei sa stai de vb cu mine iti lasa id-u de mess si ma poti contacta cand vrei "stefy_yo93"

(*modificat de admin)
0
06-11-2009, ora 01:42
Stefy.yo93
Nu este medic/terapeut
Stefy.yo93
Shortway - as vrea ssa stiu daca tu iei ceva la varsta de 17 ani? Daca iei recomandami si mie ceva bun da sa nu fie sintetic daca se poate cat mai natural :P nu as vrea sa imi stric de la ani astea corpu -. Daca poate altcineva sa imi recomande nu ar fi rau;)
Va Multumesc
0
09-11-2009, ora 15:16
karmarides
Nu este medic/terapeut
karmarides
toti baietii vor muschi, si toate fetele baieti cu muschi. daca va doriti o dezvoltare sanatoasa a corpului, trebuie facuta pe cale naturala. -
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.