Prostatita sau mai grav?

16-09-2009
vasileo
Nu este medic/terapeut
vasileo
Buna ziua, ma confrunt cu o problema de vreo 4 luni: durere pe picior incepand de la fesa, parca as avea ceva care ma strange de picior nu stiu cum sa explic si durere lombara, dupa mai multe vizite pe la neurolog mi s-a spus ca nu am nimic la coloana de ceva timp am observat ca am si scapari urinare mai axact apar picaturi de urina pe penis fara sa pot controla asta, am fost la urgente la municipal si m-au trimis la panduri acolo ma vazut un medic urolog rezident si a spus ca am prostata inflamata, mi-a luat o secretie din prostata si mi-a prescris un tratament cu: -zinnat si -tamsol timp de o saptamana. Problema este ca azi am fost si am luat rezultatul si nu am nici o bacterie si nici fungi m-am intors la doctor pentru ca simptomele s-au inmultit acum in afara de coloana si picior ma mai dor coastele, ma ard pe laterale pana sus la subrat iar uneori si mana sau mainile pana la antebrat, problema asta o am si la picior pana la gamba, durerile astea la picioare le am de la inceput de cand credeam ca este ceva neurologic, domnu dr. mia- facut iar un tuseu rectal si a zis ca este tot inflamata prostata si mi-a prescri in continuare tratament:- doxiciclina si - aulin pliculete, precizez ca decand cu toate aste am slabit vreo 5kg si nici nu prea am pofta de mancare, nu stiu ce sa fac daca sa merg la alt urolog sau sa urmez in continuare tratamentul? deoarece nu prea vad legatura intre durerile de coaste si prostata si dr. a dat din umeri cand i-am spus. As mai spune ca arsurile pe care le simt la coaste si in zona testiculelor se accentueaza cand stau mai mult timp pe scaun.
Am 34 de ani 1, 82m si 69kg(am avut 74kg) ce ma sfatuiti sa fac? Va multumesc.
2 comentarii
0
07-01-2010, ora 17:08
gothic
Nu este medic/terapeut
gothic
Ar fi indicat sa faceti un RMN.
0
22-01-2010, ora 20:05
Costel D
Nu este medic/terapeut
Costel D
Cum putem sa ne dam seama ca sunte-m bolnavi de prostata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.