Prostatita cronica acutizata | Forumul Medical ROmedic

Prostatita cronica acutizata

02-03-2011
modulles
Nu este medic/terapeut
modulles
D-le doctor, De circa 1 an de zile ma confrunt cu urmatoarea problema: Urinez des ziua si noaptea Am fost internat la spital mi s-a facut tuseu rectal + analize si totul a iesit normal doctorul punandu-mi diagnostic PROSTATITA CRONICA ACUTIZATA Desi am facut examen de urina care a iesit negativ mi s-a prescris prima data norfloxacin apoi dupa 10 zile tavanic inca zece zile si antiinflamatoare ketonal supozitoare si nu mi-a trecut Am mai luat URINAL si degeaba. Va rog din suflet sa-mi dati o ideie din ce cauza ar fi aceasta urinare care ma supara de atata timp Va mai pot spune ca nici de dormit nu pot dormi bine si parca am o frica tot timpul(nu stiu de ce anume) Ca o paranteza va pot spune ca, chestia asta a aparut de cand sotia mea a devenit alcoolista(zilnic ajungea in coma de beata)pt ca ajunsese sa bea spirt medicinal fapt pt care am fost nevoit sa merg la judecatorie si sa depun cererea pentru divort. Asa ca d-le doctor dumneavostra ce credeti ca as putea avea si ce tratament sa urmez? Repet PROSTATA in limite normale ca marime (38) Va multumesc anticipat pentru raspunsul dumneavoastra care sper sa imi fie de folos
5 comentarii
0
08-03-2011, ora 11:22
modulles
Nu este medic/terapeut
modulles
Nu este nici un doctor care sa-mi poata raspunde la intrebarea mea?
0
09-03-2011, ora 20:48
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Cauta detalii despre glutamina. Daca servesti zilnic 5-10 g + alimente alcalinizante, ca organismul tau sa poata utiliza acea glutamina, situatia se poate schimba mult in bine.

Mai sunt si detalii despre dieta antiinflamatoare, in care trebuie sa consumi cu restrictie carbohidratii complecsi, sa iei omega 3 etc etc.

Sunt tot felul de protocoale specifice pentru fiecare boala. Adica niste detalii de care ar fi pacat sa nu tii cont.

Daca esti interesat da un mesaj pe privat.
0
09-03-2011, ora 20:50
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Evident, m-am referit la o posibila infectie urinara nedetectabila sau infectie ce a invadat prostata.
0
17-07-2013, ora 11:09
anonimz
Nu este medic/terapeut
anonimz
M-am dus la clinica Syromed din Bucuresti a doctorului Abboud Bachar cu prostatita cronica, o prostata de 4 ori marita fata de marimea normala.am 33 de ani...trebuia sa am un volum al prostatei de 11 Cm3 maxim 12 iar eu aveam 44..dupa tratament cu o combinatie de antibiotice si antiimflamatoare de 3 saptamani am ajuns la 15 cm3.in fiecare saptamana mi-a schimbat medicamentatia..la analize nu mi-a iesit natura infectiei, dar doctorul Bachar care este un profesionist desavarsit, binecuvantat de Dumnezeu cu intelepciune si pricepere medicala a intuit ca este vorba de o infectie mai veche provenita de la amigdalite care s-a localizat la prostata. Acum sunt pe ultima suta de metri a tratamentului.eu recomand tuturor acest doctor. Ma simt dator sa ajut si pe altii in aceasta boala grea. Va las o adresa de mail unde ma puteti contacta pentru mai multe detalii -*. Am vazut ca cineva mai sus pe forum recomanda sportul.eu recomand rugaciunea.trebuie sa ne curatam mai intai inima nu numai prostata


(*modificat de admin)
0
11-05-2019, ora 06:59
resu
Nu este medic/terapeut
resu
Salut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.