Probleme urinare | Forumul Medical ROmedic

Probleme urinare

02-12-2012
bogwan
Nu este medic/terapeut
bogwan
Buna seara, de ceva timp am inceput sa am probleme cu urinarea si nu numai. Urinez foarte greu din picioare ( jeturi slabe deurina sau picurare chiar daca simt o presiune foarte mare in vezica ) iar pentru o buna urinare este nevoie sa ma asez pe WC, plus ca senzatie de urinare incompleta + nevoia de urinare apare foarte repede in special in momentele in care sunt activ ( mers sau orice alta activitate fizica) insa nu apare in timpul somnului.
Si cealalta problema pare sa aibe legatura cu prima, este vorba de erectie, cand stau intins pe spate, in genunchi sau in fund nu am nici o problema cu erectia, insa cand ma ridic in picioare incep sa pierd erectia indiferent cat de stimulat sunt.
Alte date despre mine: am 31 ani, nu am usturimi in timpul urinarii/ejacularii, nu am sange in urina/sperma, nu apare nevoie de mers la toaleta noaptea, sunt o persoane activa ( sport, munca).
As dori parerea unor medici, mi-a recomandat cineva sa fac Psa, urocultura, sumar urina pe care le voi face saptamana viitoare iar apoi voi merge la un consult la un medic urolog insa as dori cateva pareri cu posibile cauze inainte.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un simplu simplu obicei ar putea ajuta la evitarea infecÈ›iilor urinare
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •