Probleme stomac intestin

10-02-2016
tdrmarian
Nu este medic/terapeut
tdrmarian
Buna ziua,
Problemele mele au inceput acum cca. o luna, cand mi-a fost foarte greata, aveam balonari, gaze, dureri de scurta durata in abdomenul superior si borborisme foarte zgomotoase. Am fost la medic, am facut niste analize, o ecografie abdominala si un test Helicobacter. Analizele au fost ok, doar creatinina fiind putin mai mare, iar testul Helicobacter a iesit pozitiv. Mi s-a spus ca nu e cazul sa fac si o endoscopie digestiva. Am urmat 2 saptamani tratament cu 2 antibiotice, iar pe ansamblu ma simt mai bine. Problema este ca borborismele parca au devenit si mai zgomotoase, si le am doar in abdomenul superior. Dureri in abdomenul superior mai am cand stau jos si ma ridic brusc, dar dispar dupa aprox. 1-2 minute. De asemeni, 'ragai' destul de des, dar nu pot sa zic ca ma mai simt asa balonat ca inainte. Scaunul este doar defragmentat, dar nu am diaree sau constipatie. Intrebarea mea ar fi urmatoarea: Unde ar putea fi problema? Stomac, duoden, intestin? Sunt destul de speriat de fel, dar chiar nu am destui bani sa ma controlez peste tot.
Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.