Probleme stomac - demoralizare

24-11-2008
Fabi.
Nu este medic/terapeut
Fabi.
Buna ziua, eu am aproape 17 ani iar prietena mea 15. In vara aceasta a avut niste probleme, o durea zona stomacului si capul pieptului si era foarte demoralizata, palida si lipsa de forta. A fost internata o seara la un spital pediatric in care i-au fost facute niste analize, si rezultatul a fost o infectie urinara dar "nesigura". Hai ca infectia i-a trecut, a fost tratata si a trecut. Acum au reinceput iar durerile, dar de obicei cand face efort fizic/psihic, de exemplu ea face dans modern de 3 ani si acum 2 zile dupa antrenament, a doua zi de dimineata avea aceleasi simptome: dureri de stomac si foarte multa lipsa de forta, palida di demoralizare. Ieri nu a mai avut nimic, dar acum in seara asta iar au inceput :(... Zice ca nu sunt chiar dureri, ci ceva ce nu poate explica...si simptome de greata in special, apropos de greata, eu i-am zis acum 2 zile cand eu reinceput simptomele sa ia o lingurita de zahar cu o picatura de otet, si incredibil a calmat-o si a doua zi cand s-a trezit nu mai avea absolut nimic. Ceea ce ma intreb, este de ce in seara asta eu reinceput problemele, va rog foarte frumos, stiti cumva ce poate fi? De obicei oboseste cam repejor, imi spunea ca acum cand face antrenament oboseste un piculet mai mult decat inainte.

Pe scurt simptomele sunt deranjari la stomac (aparatul digestiv) si foarte multa lipsa de forta/demoralizare/paliditate.

Va multumesc foarte mult, imi puteti trimite chiar si e-mail -, voi fi recunoscator !
3 comentarii
0
25-11-2008, ora 04:13
me-sweet
Nu este medic/terapeut
me-sweet
sa faca un control mai amanuntit la stomac, gen endoscopie, dak analizele de sange au iesit ok. nu pot sa-ti dau un diagnostic ca nu sunt doctor, prietena mea are km aceleaci simtome si s-a dus de curand si a facut endoscopie(la analizele de sange nu i-a iesit absolut nimik) si a descoperit ca are rani la nivelul tubului digestiv care sangereaza si datorita pierderii de sange repetata si de o perioada lunga de timp devii palida si fara forta (obosesti repede).nu vreau sa te sperii da cel mai bn e sa-ti faci o endoscopie sau niste analize mai amnuntite la stomac.
0
25-11-2008, ora 09:42
Fabi.
Nu este medic/terapeut
Fabi.
Multumesc de raspuns, am sa verific si asta. Am uitat sa spun ca nici nu prea are pofta de mancare.
Mai pot fi si alte motive in afara de cel de mai sus ?
0
25-11-2008, ora 18:33
Fabi.
Nu este medic/terapeut
Fabi.
Multumesc inca o data, ma bucur ca exista o zona unde ne putem ajuta intre noi in legatura cu sanatatea, pana la urma, toti suntem supusi medicilor :)

Cine mai are vreo experienta, idee diversa este foarte bine-venita !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: