Probleme sarcina

27-08-2015
alex1236546
Nu este medic/terapeut
alex1236546
Am 28 de saptamani de sarcina si de cateva zile ma confrunt cu o problema, scaune destul de dese. Ce medicament as putea sa iau?
2 comentarii
0
27-08-2015, ora 17:24
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Depinde cauza diareei. Diareea de cauza infectioasa se trateaza cu antibiotice de catre medicul infectionist. Daca nu, puteti lua Ercefuril.
Cel mai indicat ar fi sa va adresati medicului infectionist. Scaunele dese pot declansa contractii uterine.

O zi placuta!
0
19-11-2015, ora 12:07
Nico2015
Nu este medic/terapeut
Nico2015
Buna ziua.Am si eu o intrebare care ma nelinisteste si nu stiu cum sa procedez...sunt in saptamina 10 de sarcina si cu citeva zile in urma miau aparut eliminari albe galbui cam brinzoase dar fara miros...respectiv am anuntat medicul de aceste schimbari si in urma unui test de secretia mia recomandat Gyno Daktarin pe baza de miconazol.am citit despre acest preparat ca nu e prea indicat in sarcina in special in primul trimestru.dar pe prescriptie scrie ca anume se foloseste in primul tr.Nustiu cum sa procedez ca imi fac griji pentru bebe dar si eliminarile si starea nu prea placuta in zona genitala ma deranjeaza.Ce sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Saptamana 28
  •