Probleme respiratorii

28-12-2008
alinutzza_23
Nu este medic/terapeut
alinutzza_23
V-am mai trimis un mesaj in care din pacate v-am explicat niste simptome. Mi-ati cerut mai multe detalii.
Am 51 de ani, lucrez ca sudor de peste 30, am fumat si baut 30 de ani, acum 2 ani am renuntat si la una si la cealalta. In urma cu 12 ani am avut tensiunea mare, vreo 20 si am simtit ca ma sufoc. Am urmat un tratament pt tensiune dar am ramas cu sufocarea. Aceasta sufocare aparea la efort fizic, iar acum de 2 ani a inceput sa apara si in timpul meselor adica simt ca ma inec cu mancare si nu pot sa beau nici apa o per de timp. Pana imi revin simt infurnicaturi pe corp si pe scalp. De la o vreme am senzatia ca am un corp strain in gat si o uscaciune a gatului. Ma simt fara putere si am ameteli pe mom. Pe partea stanga nu pot dormi din aceste cauze. Cand imi este rau intru in panica, un fel de teama de nesiguranta. Mentionez ca am facut toate analizele si mi-au iesit bine. Va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
26-10-2019, ora 13:25
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua! Mergeți la consult la gastroenterologie, simptomele dumneavoastră ar putea fi de cauză digestivă. Ce analize și explorări ați făcut până acum? Dacă mai aveți întrebări vă răspund cu drag! O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.