Probleme respiratorii

15-05-2006
remusxp
Nu este medic/terapeut
remusxp
Buna ziua! As dori si eu niste informatii legate de problema cu care ma confrunt. De aproximativ 3 saptamani-1 luna, am inceput sa am niste stari de sufocare, destul de accentuate, in special in momentul in care ma deplasez, urmate si de niste stari de oboseala. M-am odihnit si mai mult, dar fara rezultat. Pe tot parcursul zilei simt o stare de oboseala si de sufocare. Senzatia pe care o am este aceea ca si cand nu as avea suficient aer. Alte simptome sau dureri nu prezint, decat aceste stari pe tot parcursul zilei. Tin sa precizez ca dimineata cand ma trezesc ma simt mai bine, dar in momentul in care plec spre facultate incep sa respir foarte greu si sa ma sufoc. Sper sa imi recomandati si cateva analize sau teste pe care le-as putea face si sa imi spuneti ce ar putea fi. PS: Ca o ultima intrebare, bunica si tatal meu au decedat datorita unui cancer la plamani. Este posibil ca, din punct de vedere genetic sa prezint o predispozitie spre asa ceva cu timpul? Multumesc
1 comentarii
0
16-05-2006, ora 00:00
dr. Laura Constantinescu
Nu este medic/terapeut
dr. Laura Constantinescu
Cititi articolul despre atacurile de panica inainte de a va gandi la cancer. La varsta dvs. e mult mai probabil sa fie vorba despre anxietate decat despre altceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Probleme de respiratie la copii - primul ajutor
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  • Senzație de sufocare - ce ar putea fi
  •