Probleme respiratie

25-10-2012
Augustinu
Nu este medic/terapeut
Augustinu
De ceva timp am niste probleme de respiratie, ieri de exemplu a fost cam rece afara..eu insa nu simt aerul rece cand il respir, mai rau ii atunci cand obosesc, incep sa respir mai rau, defapt nici nu simt ca respir, nu simt aerul rece, chiar daca sunt intr-un mediu rece, inainte cu o saptamana sa inceapa problemele am mai patit asa cu respiratia intr-o noapte dar dimineata mi-am revenit, dupa inca o saptamana au inceput iar si asa au ramas, am avut si dureri in piept foarte puternice(2-3 zile, doar noaptea, inainte sa am probleme cu respiratia), am luat tratament pentru gastrita, mai am putin si-l termin si nu si-a facut nici un efect, am si niste calduri in corp si stare de rau, uneori ma doare si ceafa, cateodata ma ustura si in gat si simt gust dulce in gura, si simt ca am ceva in gat care ma deranjeaza, mai mereu am flegme de culoare alb si rareori putin galben, daca stau mai mult in picioare ma ia cu moleseala si trebuie sa stau jos, am facut analize la sange, plamani(mi s-a gasit pneumonie interstitiala dar cum nu am febra nu are nici o legatura asta cu respiratia), spirometrie, test cu provocare la metacolina, test pentru alergie, alergolog(mi s-a spus ca am spasmofilie dar analizele la sange exclude asta), urina, scaun, neurolog(am facut rmn la cap), ekg-uri si nu mi s-a gasit nimic, la endocrinolog mi s-a gasit un mic chist la tiroida(cred ca de 0, 5 cm...mi s-a spus sa fac TSH si alte analize la sange), am cheltuit o gramada de bani pe analize si tratamente fara nici un rezultat.Dupa ce o sa fac rost de niste bani o sa merg si la un ORL.Ce ma sfatuiti sa fac?
1 comentarii
0
27-08-2019, ora 14:24
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua! Ați fpst diagnosticat cu pneumonie, aceasta este cauza problemelor de respirație. Mergeți la pneumologie pentru tratament de specialitate. Febra nu are nicio legătură cu respirația, faptul că aveți pneumonie are legătură, chiar și în absența febrei. O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.