Probleme persistente

29-08-2011
Myrana
Nu este medic/terapeut
Myrana
Vineri noaptea m-a trezit din somn o durere de stomac groaznica. Parca imi dadea cineva pumni.Am luat Gastrocalm si Dicarbocalm, dar durerea nu m-a lasat. A urmat o zi intreag cu dureri, am varsat de 2 ori, nu am putut manca nimic.Spre seara am avut un incceput de febra si cateva frisoane, plus o durere de cap greu de suportat. Simteam ca a doare intreg adomenul, nu numai stomacul. De atunci, am ramas cu o stare de greata si durere de cap, plus ca nu pot manca mai nimic fara sa ma deranjeze pputin stomacul. Pe langa asta, nu simt niciodata ca imi este fame, parca as fi "plina". Am mai luat metoclopramid, impotriva greturilor si au mai ceedat. La medica pot ajunge doar vineri, asa ca niste sfaturi, niste raspunsuri mi-ar fi folositoare. Multumesc!
2 comentarii
0
30-08-2011, ora 17:05
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cu scaunul iesi normal ? Cati ani ai ? Fumezi ? Trebuie sa faci un test de Helicobacter si o ecografie abdominala.Pana vineri cumpara-ti cateva capsule de Helicid [ 1cps/zi ], o folie de Doxiciclina [ 1cpsx2/zi] si o folie de No-spa forte daca tot ti-e rau..Nu manca condimentat, nu bea lichide acidulate.
0
01-09-2011, ora 16:11
Myrana
Nu este medic/terapeut
Myrana
Am scaun rar, la 3-4 zile, 17 ani si nu fumez. Am mers la medicul de faamilie si mi-a dat Omez si Debridat, si mi-a spus sa evit fructele si lgumele crude cateva zile..Doar ce am apucat sa iau una dintre pastile, nu stiu inca daca or sa-mi rezolve probemele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.