Probleme penis (varsta 15 ani, sex masculin, virgin)

13-07-2010
aad
Nu este medic/terapeut
aad
Buna. Am cateva probleme cu penisul meu si as vrea sa vad daca reprezinta probleme grave si daca pot fi tratate in mod natural, nu chirurgical.

Sunt baiat, am 15 ani si sunt inca virgin.

Prima problema: acum 2 ani, un coleg de clasa a vrut sa faca o gluma, sa zic asa, si m-a lovit foarte tare in zona organului meu genital. De atunci, mereu cand ma lovesc la unul dintre testicule, ma doare foarte rau burta timp de vreo 10 minute, apoi totul revine la normal. Tot de atunci, unul dintre testicule este mai jos decat celalalt, dar cand se intaresc amandoua, revin la formele initiale. Nu stiu termenul potrivit de aceea va rog sa ma iertati. Sunt doar un copil si nu stiu sa ma exprim in termeni medicali.

A doua problema: Pe toata pielea care inconjoara atat testiculele cat si penisul sunt multe bubitze, care seamana cu niste cosuri. Nu dor deloc. Cand pielea nu este intinsa nu prea se vad dar in erectie se vad putin mai mari. Aceasta problema o am de pe la 10-11 ani, nu m-a durut niciodata, doar de cateva ori s-au inflamat cateva si le-am stors ca pe niste cosuri si a iesit o substanta alba, apoi totul a revenit la normal.

A treia problema si cred ca si cea mai importanta: Atunci cand penisul este moale si "flescait" cum zic unii, pielea se da foarte usor dupa cap, nu am probleme. Dar cand penisul intra in erectie, nu pot da deloc pielea la o parte. Am citit, si din cate am auzit, se numeste fimoza. Exista vreo sansa sa repar aceasta problema pe cale naturala, nu chirurgicala ? Nu as suporta gandul ca trebuie sa merg la bisturiu pentru a imi da o bucata de piele jos ca mai apoi sa am relatii sexuale. Va rog ajutati-ma. Aceasta problema este cea mai grava.

A patra si ultima problema: Pielea de pe cap este dureroasa la atingere, mai mult sensibila sa zic asa. Nu este iritata, doar ca nu o pot atinge deloc fiindca ma doare. Am aceasta problema de cand mam nascut, si din cate am auzit, este ceva normal..

Va rog din suflet ajutatima cu cele 4 probleme. Mi-e tare frica sa nu ajung la operatie, iar de spus parintilor mei nu le pot spune fiindca mi-e rusine si am decis sa apelez in secret la un medic. Va rog mult propuneti niste rezolvari. As dori sa imi incep viata sexuala cat de curand si nu vreau sa am obstacole, daca ma intelegeti.

O zi buna in continuare.
2 comentarii
0
05-01-2012, ora 21:12
Timid
Nu este medic/terapeut
Timid
Frate, avem exact aceeasi varsta, aceeasi problema ( a 3 a ) Eu spun sa mergi la un medic urolog sa iti prescrie un unguent. Mie inca mie rusine sa ii spun asa ceva mamei sau tatei. In una din zilele lui Ianuarie, o sa imi iau inima in dinti si o sa ii spun. Am inteles ca sunt unele unguente care se folosesc dupa spalarea penisului pe preput si il largesc sau ceva de genu asta ca tu sa iti poti decalota (beli) penisul mai usor. Insa te rog sa nu faci greseala de a folosi tu ca fraierul creme fara prescriptia unui medic. Cu stima, Timid :D
0
10-01-2012, ora 21:28
dutzuedi
Nu este medic/terapeut
dutzuedi
Si eu am aceeasi Varsta !!! Si faza cu bubitze o am si eu!!! SAU cand atingi capul e normal!!! Si cu glumele astea
am patit si eu !! Dute la ala care tio dat... sii f u t e i si tu una sa vad cum eeste:) !! Asa si pe final Cu Bilele Nu te speria depinde cum se intinde pielea si bila se lasa mai jos !!! Eu zic sa nu te sperii, dar daca nu esti destul de lamurit mai bn vb cu un doctor fara rusine... doar o viatza ai... dute si spune!!! Fati curaj :) Sper ca te-am ajutat !!! Daca vrei sa Te mai ajut cu ceva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.