Probleme ochii

13-08-2012
eXtrem3
Nu este medic/terapeut
eXtrem3
Buna seara. Am si eu o mare problema azi de dimnineata cand m-am trezit cand am deschis ochiul drept am avut impresia ca am nisip in ochi dar problema e ca dupa ce am plecat lat la servici sa inrautati simteam ca am nispi in ochi ochi mi sau inrosit dar acuma cand am ajuns acasa m-am speriat un ochi rosu si celalt normal si o durere de ne suportat si o iratie o lacrimare care nu se opreste de la ora 10 Ce pot avea ?
4 comentarii
0
13-08-2012, ora 00:52
eXtrem3
Nu este medic/terapeut
eXtrem3
Si in plus nu mai vad aprope deloc cu OCHIUL ACELA !
0
13-08-2012, ora 13:11
Dr. Alexe Raluca Maria
Medicina interna, Ploiesti, Prahova
Dr. Alexe Raluca Maria
mergi urgent la un consult oftalmologic!!!
0
04-10-2012, ora 14:42
Ela777
Nu este medic/terapeut
Ela777
Buna ziua!Am si eu o problema de cateva zile si nu stiu cum s-o rezolv!Va rog mult sa ma ajutati : ploapele, imediat de sub sprancene sunt f umflate, rosii-luciaose, uscate si ma mananca f rau si usturime, daca ridic ochii a "mirare" ploapele se vad f ridate iar ochiul stang a inceput sa-mi lacrimeze, cu senzatie de "nisip in ochi".Cam de 1 luna a inceput totul, m-am gandit in toate felurile de la ce oare sa patesc asa ceva?!am folosit ca demachiant care nu este pt...demachere, dar asta am avut in casa, o crema renumita CERA di CUPRA.Oare sa fie de la aceasta crema?Crema este pt piele normala pt fata si gat.Am folosit dischete abrazive si posibil sa imi fi iritat acestea pielea ploapelor asa rau?Nu inteleg de ce nu-mi trece pt ca am renuntat la dischetele astea de o saptamana.Ieri am cumparat o crema vitaminizanta cu ulei de catina si ulei de masline, mi-am dat pe ploape pt ca sunt uscate si m-a usturat si mai rau, apoi spre seara pt ca am propolis si miere in casa, am amestecat un pic si mi-am dat pe ploape si am lasat asa pana dimineata, dimineata erau mult mai umflate si acum e ora 15 si tot extrem de umflate sunt.M-asi fii dus rapid la doctor, nu sunt fiinta sa stau asa, dar pt ca am atacuri de panica si nu pot sa circul prea departe nu ma pot duce, asa ca nu stiu ce sa mai fac.Am citit pe net...simptomele corespund BLEFARITEI.Sa fii facut o alergie de la ceva?Folosesc doar tus pt ochi de f multi ani dar nu am avut niciodata probleme, iar cu tusul imi dau subtire pe langa gene.Va rog f mult sa-mi spuneti parerea dvs si un sfat daca puteti sa mi-l dati ar fii minunat.Mii de multumiri!
0
08-10-2012, ora 21:23
Ana-Maria Violeta
Nu este medic/terapeut
Ana-Maria Violeta
buna.in sfat si pt mine va rog...am pe unul dintre ochii un punct negru care se misca in functie de cum misc eu ochiul.nu ma deranjaza, nu se vede.dar eu il vad cand privesc ceva alb cel mai bn.e ca o scama.nu pot sa opresc imaginea si sa il privesc...parca ar fugi.il am de ceva timp si nu i.am dat importanta.acum e mai maricel.ce ar putea fi?.va multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  •