Probleme neurologice

30-11-2015
Helga Florea
Nu este medic/terapeut
Helga Florea
Buna ziua.Tatal meu in varsta de 52 de ani a inceput sa aiba ameteli si vedere dubla.In urma analizelor a reiesit ca colesterolul e 240 si trigliceridele 180.A facut un Ct unde totul e bine.Nu are probleme cu tensiunea, are 176 cm si cca 70 kg.Examenul oftalmologic la fel e ok.Starea lui e aceeasi.
8 comentarii
0
30-11-2015, ora 23:16
Helga Florea
Nu este medic/terapeut
Helga Florea
Ce alte investigatii recomandati?
0
01-12-2015, ora 23:33
Helga Florea
Nu este medic/terapeut
Helga Florea
Un Rmn sau un doppler ar fi mai bun?
0
02-12-2015, ora 04:19
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Ce schema de tratament are in prezent?
0
02-12-2015, ora 08:17
Helga Florea
Nu este medic/terapeut
Helga Florea
A fost spitalizat, unde i-au pus perfuzii cu clorura de sodiu si osmofundin.Va rog sa imi scrieti ce ar fi bine de facut. Va multumesc frumos.
0
02-12-2015, ora 17:43
florentaroibu
Nu este medic/terapeut
florentaroibu
Buna ziua, am dureri mari de cap si oculare in avion, atunci cand scade presiunea la coborire, am fost la neurologie si mi au spus ca nu are legatura durerea cu presiunea, adica nu stia nici doamna doctor ce sa mi spuna, am facut un RMN si am rinita cronica. am facut tratament si cu spraiuri nazale cu apa marina, alte tratamente am fost si la balneo la mangalia unde am facut aerosoli cu apa sarata, dar nu sa intimplat nimic, tot asa dureri cumplite am in avion. va rog poate stiti vre un tratament care sa l fac inainte de a pleca cu avionul, am auzit ca duce si la surditate, se sparge timpanul in avion. va multumesc
0
04-12-2015, ora 10:36
Helga Florea
Nu este medic/terapeut
Helga Florea
In cele din urma a reusit sa faca si un Rmn.Au ajuns la concluzia ca are muschii optici inflamati.Poate acest lucru sa dea asa ameteli si vedere dubla?
0
20-01-2016, ora 10:36
Helga Florea
Nu este medic/terapeut
Helga Florea
Buna ziua.Revin cu o intrebare daca se poate.Tatal meu nu scapa de tiuitul in ureche.Bea momentan arlevert dar are stari de ameteala.Ce investigatii se mai pot face sau ce tratament ar putea incerca?Rmn si tomografie a facut si e totul bine.
0
24-01-2016, ora 17:45
Gaitano
Nu este medic/terapeut
Gaitano
Bună ziua. La mama mea i sa dus gura pe partea stângă ca tratament ia acum xanax şi seroxat. Este şi insulino-dependenta. Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.