Probleme la urinare, urinez greu | Forumul Medical ROmedic

Probleme la urinare, urinez greu

28-08-2014
orizont_20
Nu este medic/terapeut
orizont_20
Buna ziua, ma numesc Viorel si am 42 de ani.
In urma cu doua saptamani si jumatate (in data de 12.08.2014)am avut o interventie chirurgicala pentru eliminarea a doi calculi renali de la rinichiul stang, prin uretroscopie. Datorita unei ingustari de canal pe partea stanga si a pietrelor relativ mari (4, 5 si 5 mm), acestea nu puteau trece si a fost nevoie de aceasta intervetie care a durat 1 ora, anestezia fiind locala.
Mentionez faptul ca timp de 8 zile am urinat, mai ales dimineata sange sau urina foarte colorata si am eliminat striuri si mici cheaguri de sange. In toata aceasta perioada si in prezent au fost consumate cca 2, 5 - 3 L de lichide( apa si ceaiuri). Acum aceasta problema a disparut, in schimb am ramas cu alta problema, aceea ca urinez greu, uneori avand nevoie de cateva secunde pana incep a urina. Nu am usturimi doar mici dureri in partea de jos a abdomenului si disconfortul ca urinez greu si incet.
Va multumesc pentru intelegere si va rog sa-mi comunicati daca sunt normale aceste probleme, sau daca nu ce trebuie sa fac in continuare.
Cu respect, Viorel
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •