Probleme la genunchi

31-01-2014
Mihaela Vlad
Nu este medic/terapeut
Mihaela Vlad
Buna ziua!
Am un baiat de 19 ani si timp de 1 an de zile acuza dureri la ambii genunchi. Zilele acestea a cazut de doua ori din cauza ca nu-si simpte genunchiul drept. Mentionez ca a facut sport de performanta timp de 4 ani si jumatate (de la varsta de 12 ani pana la 17 ani). Vreau sa-i fac un RMN si sa cer sfatul unui medic.
Multumesc.
3 comentarii
0
31-01-2014, ora 20:44
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
ce intelegeti Dvs prin faptul ca capilul Dvs nu simte genunchiul? genunchiul este instabil, amortit, nu are putere in picior?
in prima faza ar trebui un examen fizic competent, fara acesta nu are rost sa faceti nici o investigatie. chiar daca ar avea o leziune in genunchi, acesta nu ar explica de ce "nu simte" genunchiul.
0
02-02-2014, ora 14:41
Mihaela Vlad
Nu este medic/terapeut
Mihaela Vlad
Buna ziua,

Sunt Octavian si va spun cu, cuvinetele mele ce simt... Merg pur si simplu fara a face efort, fara a fi frig sau cald si pur si simplu imi cedeaza genunchiul, nu il mai simt (raman intr-un picior) simt o durere si ca ar trozni ceva..si in 10-20 secunde nu mai am nimic..
Unde si cu cine pot sa iau legaura pentru un examen fizic competent?
Multumesc mult pentru sfat si sugestii.
0
02-02-2014, ora 15:14
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
trebuie sa alegeti un ortoped bun in artroscopia genunchiului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: