Probleme la coloana

28-08-2008
mimibica
Nu este medic/terapeut
mimibica
Buna ziua!

Incep prin a va spune ce probleme de sanatate am.Am piciorul stang amortit, a inceput sa amorteasca si piciorul drept(de la talpa), am palma stamga amortita si putin amortit este si pieptul stang.Stiu ca am probleme la coloana, o hernie de disc C6-C7 si o problema in zona lombara.Am facut RMN in zona cervicala dar nu si in zona lombara.Am facut diverse tratamente cu antiinflamatoare, tratamente naturiste, etc.Putin a dat rezultat tratamentul cu antiinflamatoare pentru ca am avut toata mana stanga amortita iar acum este numai palma.Va mai spun ca la nivel cervical a fost descoperit un hematom epidural (cred ca acest hematom apasa nervii ce duc spre zona brahiala stanga)

V-am scris despre afectiunile pe care le am pentru a-mi spune daca pot evita operatia(operatiile) pe coloana.As vrea sa-mi recomandati niste exercitii care ar putea intari muschii coloanei, poate un tratament care ar putea reface discurile intervertebrale, orice considerati ca m-ar putea ajuta sa-mi recapat sanatatea. Tin sa va spun ca fac o cura de slabire pentru ca sunt supraponderala.

As mai avea o intrebare: se poate ca un hematom epidural sa se resoarba numai prin tratament medicamentos si in cat timp aprox.?

Multa sanatate!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.