Probleme la burta

04-07-2013
MrCosmin
Nu este medic/terapeut
MrCosmin
Totul a inceput alaltaseara cand m-am culcat si imi venea sa vomit.M-am trezit la ora 6 dimineata cu febra 40 si dureri de burta.Am mancat si mi-am revenit temporar.In jurul orei 3 am plecat pina la cumparaturi, a inceput sa imi fie extrem de rau, imi venea sa vomit si aveam din nou febra cel putin 38.Am ajuns acasa am dormit si mi-am revenit din nou insa urma sa am o noapte extrem de rea (febra 40, greata, dureri de burta, ameteli) iar toate astea au culminat cu o diaree foarte puternica.Astazi m-am simtit oarecum mai bine, diaree este in continuare apasatoare, pofta de mancare 0, febra constanta nu mare.

Oare ce am ? Orice parere este bine venita...
3 comentarii
0
04-07-2013, ora 18:38
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Trebuie sa mergi la medic pentru tratament!
Faptul ca ai febra arata ca ai o infectie destul de serioasa. Nu lua medicamente fara prescriptie, iti pot face mai rau. Mergi la medicul de familie sau la sp. Victor Babes daca esti din Bucuresti.
Sanatate!
0
04-07-2013, ora 19:13
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Mai mult ca sigur ai toxiinfectie alimentara. Ai mancat ceva ce nu era proaspat ori pur si simplu nu ti-a priit.
Iti va trece si fara sa iei nimic, organismul va rezolva problema singur dar va dura destul de multe zile, pana la doua saptamani pana iti vei reveni complet daca nu iei niciun tratament. Vei avea zile bune cand crezi ca ti-a trecut si din nou te vei simti rau urmatoarea zi.
Poti lua nurofen impotriva febrei si furazolidon ori alt medicament similar furazolidonului ( ercefuryl). Asta daca nu vrei sa mergi la medic dar eu te sfatuiesc sa mergi pentru ca te vei chinui multe zile pana iti va trece complet fara tratament adecvat.
0
04-07-2013, ora 22:15
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca a luat un parazit agresiv, sugestia ca rezolva organismul este chiar periculoasa! Da, sa mearga la medic! Si nu lua furazolidon fara indicatie!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.