Probleme in timpul actului sexual cu prezervativul (sanse de sarcina )

24-07-2015
Anonimxx
Nu este medic/terapeut
Anonimxx
Buna ziua. AM sa incerc sa fiu cat mai scurt si la obiect posibil.Acum cateva zile eu si prietena mea am avut contact sexual. Totul bine pana intr'un moment cand am scos penisul din vaginul ei si am observat ca nu mai este prezervativul. Dupa cateva secunde am observat ca acesta ramasese in vaginul prietenei mele. (inelul prezervativului era iesit afara, nu imi aduc aminte daca partial sau complet dar cert este ca acesta era afara ). Eu stiu sigur ca NU am ejaculat si l-am scos imediat din vaginul ei. Acesta avea inauntru putina sperma ( cred ca era acel lichid pre-ejaculator ) si nu a apucat sa se scurga in ea. Ea are si un fel de calendar ( nu stiu cat de bun sau exact este ) dar dupa calendarul respectiv de pe data de 18 aceasta nu mai avea sanse la fertilitate atat de mari. Repet, NU am ejaculat. Ma gandesc daca e posibil ca acesta sa fi alunecat/cazut in timpul actului sexual si sa fi continuat in absenta lui fara sa ne dam seama si asta imi e temerea. Dar totusi ma gandesc ca din motiv ce inelul era inafara, cred ca a alunecat cand am scos penisul ( asta sper sa se fi intamplat ). Totusi, este posibil ca acesta sa fi alunecat de ceva timp si sa nu ne dam seama, si totusi inelul sa ramana cumva inafara ? Sau e imposibil si doar a alunecat cand am scos penisul ? Ce parere aveti. Va rog un raspuns cat mai sincer ca sunt destul de stresat avand in vedere ca menstruatia trebuia sa ii vina peste vreo 8-9 zile aprox. Va multumesc frumos si sper ca am fost explicit.
2 comentarii
0
26-07-2015, ora 18:00
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Recomand sexul protejat; si atentie la dispozitivul folosit.
Psiholog Liviu Stefan
0
03-08-2015, ora 01:13
Anonimxx
Nu este medic/terapeut
Anonimxx
Rog frumos sa imi raspunda cineva, orice. Normal trebuia sa ii vina ieri si inca nu a venit menstr cu toate ca mi-a spus in ultimele zile ca o doare spatele f tare si burta. I-am dat un site cu anumite simptome si a inceput ca i sa marit burta, ca a fost constipata ( actul sa petrecut acum 2 sapt maxim, nu are cum sa i se mareasca burta ) si cred ca e putin paranoia si sincer incep sa devin si eu.. Ce parere aveti ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •