Probleme in timpul actului sexual | Forumul Medical ROmedic

Probleme in timpul actului sexual

05-06-2007
AnnaAnna
Nu este medic/terapeut
AnnaAnna
Buna,
Am o problema destul de grava...eu si iubitul meu (amandoi avem 18 ani) am hotarat sa ne incepem viata sexuala ptr. ca suntem impreuna deja de aproape 2 ani. toate bune si frumoase...dar ne chinuim mult la capitolul sex. asta pentru ca el nu ma poate penetra (ori penisul lui intra f. greu ori deloc) din cauza vaginului meu care cred ca e prea stramt + durerile pe care le am. ma doare ingrozitor...el vede asta, e bland si apreciez ca se opreste - dar as vrea sa stiu ce pot face in aceasta situatie...imi doresc f. mult sa fac dragoste cu el, dar fara sa ma doara si fara ca el sa fie nevoit sa se opreasca din aceasta cauza :-<
as aprecia daca mi ati putea oferi cateva sfaturi...
5 comentarii
0
06-06-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
O vizita la sexolog va poate ajuta nesperat de mult. Un sexolog adevarat stie cum sa va ajute sa depasiti problema dv.
Probleme cu lipsa de Ca ? Daca nu se gaseste ceva organic (pus in evidenta de analize) cautati izbavirea la psiholog.
0
07-06-2007, ora 00:00
AnnaAnna
Nu este medic/terapeut
AnnaAnna
Probabil ne-ar ajuta, dar in orasul in care stam cred ca numa' sexologi nu gasesc.altceva ce am putea face? :-<
0
07-06-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Mergeti la Bucuresti sa cautati unul - de ex. Bebe care acum 1-2 ani avea emisiune la TV Acasa; are si o carte scrisa. Poate iei de acolo un nr.telefon
0
18-06-2007, ora 00:00
Bia-18
Nu este medic/terapeut
Bia-18
Cred k v-ar ajuta mai repede un raspuns scurt si la subiect.Chiar daca nu am o varsta prea mare am trecut peste asta si stiu cum e.Anna nu are rost sa te mint k prima oare nu doare, e normal sa te doara daca nu ti-ai inceput viata sexuala si n-o sa reuseasca sa te penetreze decat daca suporti si tu putin durerea.Daca durerea e prea mare ar putea s-o amelioreze putin excitandu-te.Nu stiu daca veti reusi sau nu dar un sexolog n-ar face decat sa va dea mai multa incredere in voi, deci daca vreti reusi pana la urma tot datorita voua.La inceput e mai greu dupa aia vine placerea, nu vreti sa vedeti cum e?
0
28-09-2007, ora 00:00
fricoasa
Nu este medic/terapeut
fricoasa
am si eu o problema...:((imi iubesc prietenul enorm si vreau sa incercam cat mai multe lucruri noi in ceea c priveste viata sexuala numai k am incercat deja mai multe pozitii si in majoritatea pozitiilor ma doare ingrozitor...de ce?ce inseamna si c pot face sa scap de aceasta problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naÈ™tere - ce spun studiile
  •