Probleme grave?

30-03-2009
Iulika00
Nu este medic/terapeut
Iulika00
Vreau sa va cer ajutorul!
Dupa un chiuretaj, menstruatia mi-a venit cam dupa 5 sapt jumate! Am fost la control dupa chiuretaj dupa 2 sapt si mi s-a spus ca totul e ok!
Iar cand mi-a venit prima mentruatie am si inceput sa iau anticonceptionale la recomandarea doctorului! Menstruatia mi-a venit insa f putin (nu imi cursese f mult ) dupa care la 4 zile a inceput sa isi dea drumul si am niste dureri cumplite! E normal asa ceva??? Si cat o sa mai dureze!
7 comentarii
0
30-03-2009, ora 16:11
utilizator_41884
Nu este medic/terapeut
utilizator_41884
Am mai multe probleme legate de piele ma scarpina pielea noaptea inainte de culcare si dimineata cand ma trezesc si dupa ce fac dus mai ales sub fese si zona penisului de vreo 10 ani si nu mai scap de aceasta boala cred ca e scabie-scabiola.Am fost si la un dermatolog si mia dat ceva creme acum cativa ani de zile dar tot nu mia trecut si mia zis ca daca numi trece trebuie sa ma internez in spital si eu nu mam internat 1.ca mia fost frica 2. nam carte de munca si nici medic de familie din aceasta cauza ca eu muncesc pe unde pot "la negru" fara carte de munca si nam bani de spital.Deocamdata rabd aceasta boala nam ce face.O alta problema am din cauza masturbarii, din cauza unor site-uri cum ar fi:hogtied.com sau waterbondage.com, pussytorture.com.M-am luat dupa acele fete.vazandule cum se masturbau credeam ca o sami fie si mie bine facand ca ele, dar na fost asa.. si mam legat si eu destul de strans (mi se umflau si venele penisului) imprejurul penisului si testiculelor cu tot felul de atze rezistente din bumbac chiar semi sfori si ramaneam legat destul de mult chiar si cateva ore altadata 2-3 ore, dupa o vreme pielea de pe testicule sa inrosit-invinetit si ma doare destul de tare in fiecare zi mai ales seara inainte de somn dar si in restul zilei.ce sa fac ca sa imi treaca aceasta durere ?sau mai pot face ceva?Pielea de pe testiculele mi se strange singura mai tot timpul zilei si ma doare..poate nu mai prea circula sangele ma gandesc eu dupa parerea mea...si parul de pe testicule parca sa mai rarit si si-a schimbat si culoarea e mai catre un alb asa..pentru a mai simti o alta placere tot copiate de pe aceste site-uri, incostient parca am fost in acele momente, nu faceam asta daca stiam la ce urmari si consecinte am ajuns akum, am mai introdus tot felul de obiecte :paie lungi de pe camp dure de vreo 15-20 cm sau chiar un tub subtire de plastic de la o cutie de crema de bronzat anti-solara si "bete de cotton cu care se curata urechile"...cum am mai spus de fiecare data aproape imi curgea putin sange pe gaura (uretra )penisului si ma ustura cand urinam, si parca akum nu mai imi simt muschii penisului din zona (canalul) uretrei, parca sant morti nu am simtz.Mai am vreo sansa de recuperare cu aceste probleme, unde sa ma duc ca nu am nici o ideie si mie rusine sa marturisesc ce-am facut in fata unui medic, de aceea am apelat prin e-mail la Dumneavoastra.Ma puteti ajuta va rog intrun fel.?Astept raspuns O zi faina !!! Va multumesc Are cineva un raspuns va rog?
0
30-03-2009, ora 16:30
utilizator_41884
Nu este medic/terapeut
utilizator_41884
Imi cer scuze ca am postat aici aceasta intrebare, astazi abia mam facut membru pe acest site...si nu prea cunosc regulile bine... daca se poate sterge rog moderatorul sa stearga acest comment, Multumesc!!!
0
30-03-2009, ora 19:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@ Iulika : Este normal ca menstra sa vina asa abundent, nu te speria.Ia No-spa de la farmacie, pentru durere, si odihneste-te cateva zile.S-ar putea ca aceasta menstra sa fie mai lunga decat una normala.
0
30-03-2009, ora 20:05
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@ rotario : Este normal sa te masturbezi dar nu inteleg de ce trebuie sa-ti torturezi si sa-ti nenorocesti organele genitale ; o sa mai ai nevoie de ele, pe langa rolul lor in reproducere, mai au si alte functii importante fara de care nu ai cum trai.Calmeaza-te si nu te mai automutila, lasa-ti corpul in pace caci o sa ai nevoie de el.Chiar daca nu lucrezi in regula poti sa-ti iei medic de familie, si pentru cateva sfaturi cand ai nevoie la el poti apela.Daca este un medic bun si vei putea vorbi cu el te va putea ajuta chiar si cu un tratament, sau te va indruma catre colegi care te vor vedea gratuit.In orasele mari sunt centrele medicale '"Providenta" unde beneficiezi de asistenta medicala si terapie gratis. Aduna-te si nu-ti mai fa rau.Numai bine!
0
02-04-2009, ora 17:58
utilizator_41884
Nu este medic/terapeut
utilizator_41884
Va multumesc mult de raspuns... pai asa credeam ca simt placere mai mare luandu-ma dupa acele site-uri...fete.sa vad unde am sa merg si ceo sa mai fac...O zi faina sa aveti , Salutare
0
03-04-2009, ora 19:53
utilizator_41884
Nu este medic/terapeut
utilizator_41884
Mai am o intrebare daca puteti sa-mi raspundeti va rog, chiar daca ma masturbez de 3 ori pe zi, tot parca nu ma satur...nu-mi ajunge...cu toate ca ejaculez de fiecare data, e vreo problema- boala asta?Va multumesk
0
11-04-2010, ora 14:41
madamada18
Nu este medic/terapeut
madamada18
iau anticonceptionale rigevidon de 2 ani si ceva nu mi sa intamplat niciodata pana acum sa am menstruatie can nu trebuie.am foast cand ttrebuia sa fiu si acum dupa vreo saptamana mi-a inceput din nou dar foarte incet!oare e ceva grav?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Contraceptia dupa avort
  • Avortul chirurgical prin dilatatie si chiuretaj
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •