Probleme genitale

13-02-2013
eu.eu
Nu este medic/terapeut
eu.eu
Buna seara! va rog daca ma puteti ajuta. De o perioada buna de timp(cca 5 luni, poate mai bine) imi apar niste pete foarte mici si rosii(dar nu mereu aceste pete) pe capul penisului, mi se 'cojeste' daca pot spune asa pielea, iar pe sub cap acolo cand se cojeste pare ca se vede ca si cand s.ar lua mai mult pielea si ajunge undeva la carne..nu stiu daca m.am exprimat corect. Plus ca imi apar si niste iritatii tot timpul si ma mananca.Daca sa zicem ca ma spal a 2 a zi deja imi apare multe pielita pe cap si urat mirositoare. Tin sa precizez ca sexul este neprotejat si fac doar cu prietena mea. As vrea sa stiu daca puteti sa.mi spuneti ce am si din ce cauza ar putea sa apara! Va multumesc frumos!
3 comentarii
0
14-02-2013, ora 00:19
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Buna seara. Mergeti la un cabinet medical si faceti-va o cultura flora totala din secretie uretrala plus cultura fungi secretie uretrala si o urocultura. Evident, cu prietena de mana si aceleasi analize si pentru dumneaei: cultura flora totala din secretie vaginala, cultura fungi plus urocultura. Conditii de recoltare:
-asbstinenta sexuala 48-72 ore;
-pentru urocultura, aveti nevoie de un recipient steril (urocultor) care se procura de la farmacie contra modestei sume de 1, 5-2 lei;
-urocultura se recolteaza din prima urina de dimineata, direct in recipientul steril, dupa cum urmeaza:
-se face toaleta zonei genitale cu apa si sapun;
-se desface capacul urocultorului fara a-l atinge in interior;
-primul jet de urina se face in toaleta, restul in urocultor;
-se inchide urocultorul, evitand contaminarea probei.
Sanatate multa si poate ne tineti la curent cu rezultatele analizelor.
0
16-02-2013, ora 22:19
eu.eu
Nu este medic/terapeut
eu.eu
va multumesc foarte mult! luni o sa ma duc sa.mi fac analize!
0
18-02-2013, ora 12:56
eu.eu
Nu este medic/terapeut
eu.eu
Am fost azi la medic si mi.am facut urocultura si o sa imi dea analizele in 4 zile. Am fost la urologie si dermatologie (tot astazi) si mi.au spus ca am candidoza dar sa nu fiu speriat ca nu este nimic grav. Mi.au dat sa aplic Lomexin seara timp de 7-10 zile si Flucovim 2 pastile:una astazi si una peste o saptamana. Cam atat astept sa vad ce iese la urocultura. Analizele care ies le puteti interpreta dumneavoastra? sau trebuie iar sa le platesc o groaza de bani. Am fost la MedLife. Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: