Probleme gat limba sinusuri

06-06-2013
Nectar
Nu este medic/terapeut
Nectar
De 1 an, incerc sa scap de o mucoasa din gat.

Totul a inceput cu o sinuzita care mi se scurgea in gat cu sange si scuipam infectie cu sange. Am facut nenumarate controale tbc... am fost internat cu acea sinuzita in spital mi sa gasit si stafilococ auriu. Am urmat tratamet stafilococu nu vroia sa plece am mai urmat vreo 4 tratamente. Intr-un final nu a mai iesit stafilococ la exodat.
Tin sa precizez ca faceam exodat nazal.

Toate bune si frumoase m-am simtit o saptamana bine iar dupa a reaparut. De atunci am urmat fara sa exagerez 20-30 de tratamente dar acum in nas nu mai aparea nimic eu ma tot plangeam la doctori ca am in gat sputa lipicioasa si cand stranut rar imi sare ca niste bilute de sputa transparente si foarte foarte lipicioase.

Dimineata cand ma trezesc este cea mai mare problema gura miroase urat elimin sputa limba este alba iar in spate este asa ceva gros pe ea si spre portocaliu crem. si am sangerari pe margine.

Nu stiu ce sa ma mai fac am facut tone de tratamente gargara cu bicarbonat cu ceai de musetel regim nu am mai baut acidulate si tot degeaba..


Nu stiu ce sa mai fac.
3 comentarii
0
06-06-2013, ora 20:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu stiu unde ai facut acele tratamente... dar din cate vad... nu prea ai facut nimic corect
punctii sinusale sau interventii la orl pentru sinuzita nubai facut
consult si investigatii la gastrologie ?
0
06-06-2013, ora 21:51
Nectar
Nu este medic/terapeut
Nectar
La sinusuri am facut radiografii iar la gastrologie nu ma trimis nimeni pana acum.ma refer la doctoru de familie care se ocupa de mine ( dar cam degeaba )

Iar la orl da acolo am fost si internat sectia orele Spitalu Militar - Brasov
am fost de asa multe ori acolo incat ultima data mi sa spus sa astept Primavara --
0
07-06-2013, ora 22:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
scaneaza radiografia si ataseaza pe mail... sa vad despre ce forma de sinuzita este vorba.
faci consult la gastrologie. uneori refluxul gadtric afecteaza faringele si duce la formarea secretiilor in hipofaringe
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.