Probleme erectie | Forumul Medical ROmedic

Probleme erectie

18-11-2015
Adrian2000
Nu este medic/terapeut
Adrian2000
Sunt nou pe acest forum si m.as bucura daca cineva m.ar putea ajuta...am 22 de ani si nu am avut vreun raport sexual pana acum, prietenele care le.am avut nu erau pregatite pentru asa ceva. Pana acum ceva vreme nu am avut probleme cu erectia, si de la un sarut mai tandru erectie completa, acum am o prietena de 2 luni si am ajuns la punctul acesta si nu pot obtine o erectie completa, nu pot ajunge la erectia utila pentru penetrare. Ce se intampla cu mine? Este vorba de vreun blocaj psihic? Daca da cum pot trece peste, ce ar trebuii sa fac? O iubesc mult pe fata aceasta si as vrea ca totul sa mearga perfect in relatia noastra. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.
3 comentarii
0
18-11-2015, ora 09:47
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Aceste lucruri se intampla destul de des la inceputul vietii sexuale: emotii, teama, ingrijorare, lipsa de experienta, dorinta prea mare - pot duce la pierderea erectiei. Este important sa vorbiti cu partenera despre ceea ce traiti. Este foarte probabil ca si ea sa traiasca unele dintre emotiile respective si astfel sa va inteleaga mai bine. Un alt element important este preludiul, el este cel care va poate ajuta sa ajungeti acolo unde va doriti, sa va "armonizati" cu partenera, sa va relaxati suficient incat sa nu mai conteze nimic altceva si natura sa-si urmeze cursul...Incercati sa va linistiti, sa luati lucrurile un pic mai usor, este ceva ce va trece.
Valentin Pescaru
psiholog-psihoterapeut-sexolog
0
18-11-2015, ora 22:08
Adrian2000
Nu este medic/terapeut
Adrian2000
Va multumesc am sa incerc si sper sa functioneze.
0
30-11-2015, ora 17:08
Andreea.Nicoleta
Nu este medic/terapeut
Andreea.Nicoleta
Si eu am avut aceasta problema cu sotul meu si am inceput sa ma documentez pe internet. Sa stii ca puteti incepe sa mergeti la masaj erotic de cuplu. Pe langa experienta unica pe care o veti avea, veti rezolva multe dintre problemele voastre sexuale. Chiar daca masajul erotic de obicei se foloseste in cazuri cu scop erotic si pentru stimularea excitatiei, indeplinirea fanteziilor, etc, in alte cazuri, un masaj erotic poate fi utilizat profesional pentru a ajuta oamenii si pentru a aborda problemele de ejaculare prematura. Metodele folosite pot învăţa destinatarul sa-si relaxeze musculatura pelvisului şi, astfel, destinatarul poate prelungi excitatia si poate creste placerea.
Aceste servicii pot fi furnizate de furnizorii independenţi din Bucuresti, fiind foarte simplu sa obtineti un masaj erotic de calitate. Este nevoie de multe forme, de la tehnici de masaj care au ca scop de a integra capacitatea sexuala cu cea spirituală şi fizică, la un masaj al cărui scop este realizarea unui orgasm prin tehnici ale masajului erotic.
Masajul de cuplu este ceea ce as recomanda. Masajul se realizeaza cu 2 domnisoare, de preferat sa stie ce fac, mai pe scurt sa fie profesioniste. Parerea mea este ca acest gen de profesionalism il vei gasi la -*
Eu am fost foarte multumita

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pierderea erecÈ›iei - cauze, remedii, tratament È™i sfaturi utile
  •