Probleme ejaculare

17-05-2014
robero
Nu este medic/terapeut
robero
Am 32 de ani şi am o problemă destul de delicată. Nu am avut relaţii sexuale de aproximativ un an şi jumătate. Am o amică, cu care mă înţeleg foarte bine şi în ultimul timp suntem din ce în ce mai apropiaţi unul de celălalt. Am ajuns să discutăm şi despre cum ar fi dacă ne-am căsători şi în ultimul timp destul de des suntem împreună. Ne simţim foarte bine unul în compania celuilalt. Problema mea este că parcă mi-e frică să încep o relaţie cu ea. Ştiu că în trecut când aveam relaţii sexuale ejaculam foarte repede. Mi-e ruşine s-o spun, dar au fost momente în care ejaculam foarte repede după penetrare şi pentru mine chiar este un motiv de îngrijorare. Acum de multe ori când vorbim doar la telefon cu aceasta fată şi atingem subiecte mai delicate am erecţii şi mai şi ejaculez puţin. Va rog frumos să-mi dati nişte sfaturi ce aş putea să fac şi dacă există vreun tratament
pentru aşa ceva. Mulţumesc
3 comentarii
0
21-05-2014, ora 00:19
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Te sfatuiesc pentru inceput sa-ti depasesti timiditatea sexuala.
0
27-05-2014, ora 18:31
Psiholog Pentilie Marius
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Pentilie Marius
Problema ta este una legata de anxietate. Ca sa treci peste, este nevoie de desensibilizare progresiva, adica sa incepeti usor cu mangaieri, sa va vedeti dezbracati, sa va atingeti in zonele intime si abia apoi cand nu mai esti atat de sensibil, sa treceti la sex. Pentru asta este nevoie sa fii sincer cu ea, sa-i zici de problema ta, si atunci ar putea sa te ajute, daca problemele persista, puteti merge la un psihoterapeut.
0
29-05-2014, ora 17:14
robero
Nu este medic/terapeut
robero
Va multumesc pentru sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: