Probleme dupa operatia de menisc

10-04-2013
crina 1963
Nu este medic/terapeut
crina 1963
Buna ziua ! La o saptamana si jumatate dupa operatia de menisc am piciorul umflat, nu pot sa-l indoi decat foarte putin, am dureri mai ales noaptea si simt intepaturi la locul operatiei; am cateva vanatai care pe zi ce trec se estompeaza, dar ma ingrijoreaza faptul ca piciorul care este umflat de sus pana jos nu are nici o ameliorare pana acum. Am urmat tratament cu antibiotic, anticoagulant si antiinflamator timp de 7 zile dupa operatie. A doua zi dupa operatie am pus piciorul in pamant sprijinit intr-o carja. Credeti ca au ramas resturi neeliminate de drena care a fost scoasa a doua zi dimineata? Mai este cazul de o alta operatie pentru eliminarea acestora sau s-a format lichid care cu timpul se va resorbi? Spunandu-i despre aceste probleme doctorului care m-a operat si mi-a schimbat pansamentul la o saptamana dupa operatie, acesta a spus ca asa e normal si ca trebuie sa incep recuperarea, dar eu am dureri la simpla ridicare a piciorului ca sa nu mai vorbesc de flexia genunchiului pe care nu pot sa o fac deloc ! Ce ma sfatuiti sa fac?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: