Probleme digestive

17-09-2010
vioricah
Nu este medic/terapeut
vioricah
Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat, nu sunt in Tara sunt in vizita la copiii mei , doresc sa merg in Romania, ptr investigatie dar deocamdata am aceasta suferinta. Am fost diagnosticata in luna mai, cu Reflux esofagian, Gastrita, (am luat atunci 2 luni omez si apoi 1 luna controloc) pentru ca mi-a iesit la analiza Heliobacter si in scaun Klebsiela (un antibiotic) si chisturi de Giardia ( nu am luat tratament), am hepatita purtatoare C, fara modificari la analize si colita.si de curand sufar de hemoroizi. Am suferit de constipatie vreo 2 luni timp in care mi-am dat seama -ca pb este de la hemoroizi. Am folosit ProctoGlyvenol si acum folosesc in continuare supozitoare din plante. Am obtinut eliminarea intestinului dar cu dureri care scad din intensitate.(Deci evit constipatia)
Simtomele de acum sunt: gaze, eructatii mereu, frisoane, cald, se taie respiratia, simt in stomac un ceva, Aceste (ragaieli) incerc sa le opresc cu un pansamnet gastric Renie, cu distonocalm Mai folosesc debridat, calmogastrin, silimarina,
Tin dieta stricta. Beau ceai. Nu consum cafea sau excitante. Cu toate astea acest reflux ( eructatii) ma necajesc ca imi este frica sa merg la drum.Va rog frumos sa-mi spuneti daca sa iau in continuare pansamente ca Renie (iau 3 pe zi)sau sa iau Controloc pana ma va consulta un gastroenterolog
Multumesc mult pentru intelegere!.
1 comentarii
0
18-09-2010, ora 08:21
vioricah
Nu este medic/terapeut
vioricah
Referitor la simptomele care le-am descris mai sus, (vioricah) am gasit aceasta recomandare si va rog sa-mi spuneti daca este buna si ptr. mine:
diminiata: ceai de sunatoare, Redigest, Silimarina
la pranz: antiacid ( nu stiu daca inainte sau dupa masa), ceai de galbenele
seara: Redigest, ceai traista ciobanului, silimariana
A doua intrebare daca ma ajuta metoclopramid. Multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.