Probleme digestive...

05-01-2010
anonim13
Nu este medic/terapeut
anonim13
Am si eu o problema cu stomacul.Ma simt foarte balonat dupa ce mananc si chiar dupa ce beau apa, am dureri de burta, ma duc la toaleta cateodata foarte des iar cateodata sunt constipat.Am eliminat din alimentatie sucurile acidulate, mancarea fast-food etc.Mi se face foame foarte des (brusc) si cand am stomacul gol...am o respiratie urat mirositoare si un gust amar in gura.Medicul de familie imi spune mereu ca e din cauza giardiozei, am tratat-o de multe ori..simptomele treceau cateva luni apoi reveneau.Pana acum nu s-au tratat toti membrii familiei deoarece ei nu au simptome si nu vor sa ia tratament mai deloc.Singurul lucru care l-am luat toata familia a fost Zentel..eu l-am luat 5 zile..iar ei 3.
Am si o stare de oboseala, lipsa de concentrare si mai nou insomnii.
Cum pot sa scap odata de problema asta care tot revine...si dupa cat timp trebuie sa repet tratamentul cu zentel.Cum ma feresc de reinfestare daca memebrii familei nu vor sa ia tratamentul...?Am facut si o ecografie si totul a iesit normal iar helicobacter pylori nu am.
3 comentarii
0
05-01-2010, ora 15:52
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
2 granule homeopate alese cum trebuie ar pune capat acestei boli in cateva zile. Nu esti infectat cu nimic, este o dereglare pe care medicina nu o cunoaste si nici nu are cum sa o vindece.
Dovada o dai chiar tu singur. Consulta un medic homeopat cu experienta daca iti pasa de sanatatea ta.
0
07-01-2010, ora 13:06
artemiza
Nu este medic/terapeut
artemiza
am stari de voma ameteli an tot corpu si stare generala rea ce sa fac? multumesc
0
15-01-2010, ora 08:35
marian0607
Nu este medic/terapeut
marian0607
buna dimineata, numele meu este marian si am 23 de ani, as avea o intrrebare, de cateva zile am diaree si nu am pofta de mancare iar orice mananc dupa putin tipm vomit, ce ar trebui sa fac?va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sfaturi pentru a scăpa de respirația urât mirositoare
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • De ce stomacul meu ramane plin atat de mult timp?
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  •