Probleme cu urinatul de 6 ANI!!!Va rog sa ma sfatuiti.

11-06-2010
fitness
Nu este medic/terapeut
fitness
Buna dimineata!Ma numesc Ionut si am unele probleme de 6 ani de zile.Va rog din suflet sa-mi raspundeti.
Am avut colon iritabil si l-am tratat, dupa aceea au inceput probleme urinare.
Cand merg cu mijlocul de transport si pune frana deabea ma pot abtine sa nu fac fac pipi pe mine, e foarte jenant.
Am fost la urolog, am facut analize, urocultura, etc.sange...toate analizele bune...doar ca e o mica infectie urinara.
Am baut lichide multe, ceaiuri, cate o lamaie pe zi, ceai de merisor dar degeaba.
Urocultura si sumarul de urina ies mereu bine.
Ma duc la toaleta si simt ca nu ma golesc, fac intrerupt si cate putin.
De cateva luni am inceput usor usor sa se modifice in intensitate orgasmul, acum nu-l mai simt deloc, doar ejaculez si nu mai e aceeasi forta si ma jeneaza.
Ce sa fac?ca am facut totul...cred, VA MULTUMESC ANTICIPAT!
1 comentarii
0
11-06-2010, ora 14:59
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
am si eu aceeasi problema, infectie recurenta. Sunt O MULTIME de chestii pe care le puteti ataca.
Cel mai porbabil exista niste vulnerabilitati in stilul dvs de viata, ce permite o posibila crestere a bacteriuriei.

Inaltime, greutate, varsta? Intrebarea care se pune, aveti unde sa depozitati glutamina???
Fiindca atunci cand mananci proteina, sunt niste aminoacizi care ajuta imunitatea, iar glutamina are un rol FF important.
Ideea este ca functie de cat aveti clearance la creatinina (cat mai poate filtra rinichiul), puteti alege un aport proteic mediu de 0.8g / kgcorp + 5 g/zi glutamina. Si desigur sa aplicati principiile dietei low-carb, doar oamenii "slabi" se axeaza pe dulce, pe cereale. Cautati deci pe google in spatiul ro, sunt articole foarte bune pe getfit.
Va recomand de exemplu o proteina de foarte buna calitate, semintele de canepa (usor alcaline, fata de carne care scade ph-ul sanguin).
Organismul omenesc are acces la resurse IMENSE, insa stilul nostru de viata nu permite valorificarea lor eficienta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.