Probleme cu urinatul

28-06-2014
Gabriel17
Nu este medic/terapeut
Gabriel17
De 1 luna de zile am probleme cu urinatul.La inceput m-am trezit cu o durere de testicul (stang) si unele amorteli ale penisului cand stateam jos. Testiculul ma durea doar cand mergeam.Durerea a durat o saptamana dupa care sa oprit, la o zi dupa, seara imi venea sa ma duc la toaleta si nu pute-am am stat 15 minute pe toaleta si tot asa pana urinam din ce in ce mai greuMA durea mijlocul si plamani fosrte tare timp de 3 zile, am avut si greata o singura zi. Imediat cum nu pute-am sa urinez faceam febra. M-am dus la spital, i-am prezentat doctorului simptomele, a vazut ca am icter si ma trimis la spitalul de infectoase unde mi-a luat sange si proba de urina, i-am spus ca nu pot urina ( nu mai rinasem de 1 zi ) mi-a facut o perfuzie si cu greu am reusit sa urinez ( avea o culoare foarte inchisa). Culmea e ca analiza la urina a iesit foarte buna si ce-a la sange la fel cu eceptia bilirubinei care era 5.13 si care cred eu ea imi dadea icterul.De acolo m-a trimis acasa si mi-a dat vitamine (mentionez ca eu tot nu pute-am sa urinez normal) am stat o saptamana asa chinuinduma si cand am vazut ca nu pot sa merg la baie m-am dus la un cabinet particular unde mi-a facut o ecografie) Totul era in regula ( ficat, rinichi, prostata, vezica, ficat atc, ) acolo m-a pus sa beau 5 pahare cu apa sa vada daca ma duc la toaleta. Ma umflasem foarte tare in zona vezicii si imi venea foarte tare sa uriez dar nu puteam. Am facut febra pe loc si m-a trimis la spital la un urolog. De acolo ma bagat la pediatrie si mi-a facut un furosemin ( am urinat foarte bine fara probleme acea zi). Din now mi-au facut ecografie si nu au gasit nimic doar dublu perete la vezica s-au cv de genul nu mai tin minte. 7 zile am facut tretament cu ampiclina si in unele zile nu pute-am sa urinez chiar si dupa furosemin. Am inceput tratamentul cu uractiv 1 saptamana. Am urinat foarte normal in timpul acestui tratament cu uractiv( in afara de niste sangerari nazalerepetate zilnic) insa la prima zi dupa terminarea lui am avut aceleasi simptome. M-au trimis la Iasi pentru a investiga acel icter. Mi-au facut analize si mi-au pus Sindrom Gilbert. Dupa ce am ajuns acasa simpt un fel de gust amar in gura si unele dureri in zona ficatului ( mentionez ca inca nu urinez normal, am nevoie cateodata de un ajutor gen sa dau drumul la robinet, imediat cum intru in baie nu imi mai vine sa urinez).Inafara de gust amar si unele dureri destul de rare in zona ficatului nu mai am nici un simtom, ma simt destul de bine. Poate fi din cauza vezicii biliare? LA ecografie nu sa gasit nimic in neregula cu ea si mi-au pus diagnostic infectie urinara joasa. insa eu nu am auzit de nici o infectie urinara care sa dureze peste 1 luna si la care mentionez ca nu sa gasit nimic in urina. Ajutatima am 16 ani sunt speriat si singur!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: