Probleme cu scaunul copil 6 luni

03-03-2009
dragoselu
Nu este medic/terapeut
dragoselu
Copilul nostru, acum in varsta de 6 luni, are probleme cu scaunul de la varsta de 4 luni. Are scaunul moale si

face la 4-5 zile, cu ajutorul supozitoarelor. A luat Lactuloza, Debridat, Liv 52, Sanzyme, dar fara rezultate. Acum am intrerupt

tratamentul si ii dam Humana Milchzucker, suc de portocale, de morcovi si pere, dar tot degeaba. Mentionez ca pana acum a

fost hranit doar la san, abia cu o saptamana in urma am inceput cu suc de portocale, morcovi, pere. Azi a iesit ceva cu chiu

cu vai, de culoare neagra si urat mirositoare dar dupa ce i-am pus supozitor. Doctorul pediatru spune sa mergem la Iasi la

Spitalul de copii pentru a-i face o irigografie, dar ne e cam teama pentru copilas, e o investigatie cam dura pentru varsta lui.

Tot dansul me-a precizat la inceput ca, datorita faptului ca bebelusul are scaunul moale, ar fi vorba de o pseudo-constipatie.

Dvs. ati patit asa ceva cu copilasul? Noua ne e cam teama de acum inainte, speram sa nu aiba probleme genetice, malformatii

la sistemul digestiv.
1 comentarii
0
05-06-2009, ora 16:18
brodolina
Nu este medic/terapeut
brodolina
incercati dulcopic, sunt niste picaturi.la copilasul meu a functionat.multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul