Probleme cu pubertatea

24-06-2009
Sargeras
Nu este medic/terapeut
Sargeras
Buna Am 17 ani si am o problema foarte mare Toti colegi mei de la varsta de 14 unii de 15 ani au inceput sa se dezvolte sa le apara par pubian etc Deci au inceput sami apara cateva firicele de par de testicule si cam atata La subrat am observat acum cateva zile ca am da aprope ca nu se vede deloc Inaltimea 1 69cm greutate 68 kg Nu am nici barba nici mustata si nici par pe maini si picioare adik am da foarte putin Si penisul meu este foarte mic iar testiculele par a fi dezumflate scuzatimi expresia Am foarte multe probleme de sanatate de cand mam nascut dar medicul mia zis cand eram mic ca nu conteaza asta tot ce conteaza e sa ai puta mare si sa faci copii Am auzit de unele tratamente hormonale dar se spune ca au mai multe efecte negative si in momentul asta multe fete se uita la mine deoarece am ochi albastri si toata lumea imi spune ca sunt frumos desi mie nu mi se pare dar fetele alea sunt de 13 14 ani Nu imi place cand toata lumea ma intreaba cati ani am si eu le spun cu un an sau 2 mai mic Var rog daca este un doctor care stie ce trebuie sa fac Spunetimi si mie
1 comentarii
0
25-06-2009, ora 21:25
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Am impresia ca tu vrei sa pozezi in ratusca cea urata de ce ti-e rusine sa spui cati ani ai daca ceilalti te vad normal Tu ai impresia ca toti adolescentii si barbatii sunt plini de par Stai linistit si nu lua nici un fel de terapie pentru crestere toate au hormoni si o multime de efecte secundare.Doctorii mai si glumesc doar nu crezi ca chiar tot ce conteaza pe lumea asta este sa ai puta mare.Pentru linistea ta te poti adresa unui endocrinolog pentru a face unele dozari hormonale dar eu te sfatuiesc sa-ti vezi de treaba sa nu stai de pe acum pe la usile doctorilor fara sa ai un motiv serios mai bine ia-ti un abonament la o sala de gimnastica si vei ajuta in mod sanatos la dezvoltarea ta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici