Probleme cu picioarele. (platfus) Am nevoie de un Dr.

28-01-2009
Alex-
Nu este medic/terapeut
Alex-
Buna ziua. Am probleme cu picioarele.. de la genunchi in jos. Simptomele sunt in felul urmator.
Cind vin seara de la munca, de multe ori simt ca imi amortesc picioarele de la genunchi in jos si simt ca imi ard talpile. In timpul acesta imi vine sa stau cu ele in apa rece si sa ma pun pe pat sa stau cu picioarele in sus. Tot timpul imi da o stare f. nervoasa. La ambele talpi cind urc deal, munte, orice ar fi in panta, simt ca osu din partea Interioara a talpii mi se rupe si am doare f. rau.
Cind cobor deal, munte, simt ca genunchii mi se desprind si am dureri in ambele parti.. exterior si interior. in fata genunchiului sau spatele genunchiului nu am dureri. Oare este din cauza piciorului plat? Eu lucrez la gresie, si lucru asta forteaza f. mult genunchii.
As dori sa imi spuneti D'voastra daca cunoasteti un Dr. bun care mar putea ajuta in privinta aceasta. Eu sunt in u.s. dar o sa vin in Ro in vara anului '09. As dori sa merg la un Dr. sa ma tratez pentru ca e o durere care nu scap de ea si am doar 27 de ani. Va multumesc de ajutor
1 comentarii
0
29-01-2009, ora 00:31
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Domn,
Va pot ajuta doar in ceea ce priveste durerea de la nivelul piciorului (popular-arhaic, """""labei piciorului""""), eu fiind dedicat total Gleznei si Piciorului.
Este posibila o decompensare a unui picior plat, desi este ceva extrem de rar, cu mult mai rar decat apare in "folclorul" medical.
In cazul in care doriti, va consult cu cea mai mare placere.
Pana atunci incercati sa purtati o incaltaminte lejera si sa scadeti nivelul efortului fizic.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
www.chirurgiapiciorului.ro
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.