Probleme cu penisul

02-08-2012
Marius Vanea
Nu este medic/terapeut
Marius Vanea
Buna ziua,

Ma numesc Marius si am varsta de 25 ani.
De la o masturbare ce a avut loc acum 2 saptamani m'am ales cu urmatoarele simptome:

- umflatura a preputului
- glandul are pete albe si rosii,
- la terminarea glandului spre baza, glandul pare a fi putin vanat sau foarte putin (sau iritat de culoare inchisa).
- secretie a unui lichid pe gland, lipicios, incolor,
- usoara usturime

Penisul este robust dar nu stiu daca a patit el ceva sau e de la pielea umflata care'l protejeaza..

Dupa 2 zile de la incident cand tineam penisul in partea dreapta, se micsora si se umfla preputul mai tare.
Probabil de la umflatura (zic eu) nici eractie nu mai are ca inainte. E aproape inexistenta. Penisul e micut si 'carnos'. La fel si pielea care'l inveleste.

Am crezut initial ca ar putea fi fracturat. Insa, nu a fost aplicata asupra sa forta cat sa se fractureze. Plus ca nu s'a auzit zgomotul specific. Nu s'a invinetit si nici nu ma doare.
Penisul meu este curbat spre stanga pentru ca de cand ma stiu il tin in partea stanga.
A avut erectie dupa accident de cateva ori si pare putin curbat (cred ca e asa de la umflatura) si imediat dupa gland in jos este destul de robust.
La urinare nu ma urtura si nici nu a curs sange in niciodata.
Tin sa mentionez ca sunt plecat din tara si de asta nu am fost la medic. Si am nevoie de ajutorul dumneavoastra pana voi ajunge in Romania, adica saptamana viitoare. De asemenea, ma ocup cu grija de igiena mea.
Cred ca e vorba de iritatii. Asemenea iritatiilor ce se produc cand te freci cu degetul pe mana si se inroseste pielea si te ustura. Asa cred eu personal ca s'a intamplat.
Am folosit lubrifiant la masturabare Durex Play.

Astazi nu mai era umflat, dar moale. Curios, am incercat sa vad cum stau cu erectia. L'am pus in erectie si s'a umflat iar. Nu la fel, dar s'a umflat.
Daca m'ati putea ajuta cumva mi'ar fi de mare ajutor...
Cu speranta ca am scris inteligibil si ca ati inteles problemea mea, va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra cat mai repede posibil.
Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
02-08-2012, ora 23:00
Marius Vanea
Nu este medic/terapeut
Marius Vanea
Am uitat sa mai specific ca am usturimi pe partea inferioara (pe burta penisului. suprafata de jos) pe toata lungimea lui la atingere si pare a fi umflata...
0
02-08-2012, ora 23:16
Marius Vanea
Nu este medic/terapeut
Marius Vanea
Mai pot oare amana vizita unui medic pana saptamana viitoare ? Poate fi grava problema inca sa nu mai poata fi amanata ?
0
05-08-2012, ora 00:15
Marius Vanea
Nu este medic/terapeut
Marius Vanea
Dar va rog nu va imbulziti sa'mi raspundeti...
0
12-08-2015, ora 13:25
Soriin
Nu este medic/terapeut
Soriin
Ar trebui sa te duci la un medic de urgenta asta nu e de bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •